Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetnek lelki okai annak,...

Lehetnek lelki okai annak, hogy állandóan beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Másfél éve ennek, hogy hónapról hónapra új betegségbe esem. Tüszős mandulagyulladás, felfázás, majd kiderült, hogy tejcukor érzékeny vagyok. Majd elkaptam a tavalyi tavaszi calici vírust. Nyáron arcüreggyulladásom volt, kétszer is. Antibiotikumot nem tudom beszedni, mert nem bírja a hasam. Kórházban feküdtem, mert infúzióval kaptam meg a gyógyszert. Majd a kórházban kaphattam el egy újabb hasmenéses vírust. Éppen 3 hete, hogy kilábaltam ebből a betegségből. Most ismét fáj a torkom, kimerült vagyok, rosszul alszom. Szedek C vitamint, szupradint, sok gyümölcsöt zöldséget eszek, figyelek az étkezésemre. Mindig jól felöltözöm még itthon is.

Lehet , hogy ez már nem immunrendszer kérdése, hanem lelki eredetű?


2010. nov. 12. 19:02
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Hagyd az antibiotikumokat, nem muszáj azokkal tömni a szervezetedet, anyu pl. nagyon sok gyógyszert nem szedhet, egyszerűen a szervezete nem bírja, meg kell oldani másképp, nehéz, mert tényleg minimális, ami esetleg mégis jó. Cukra lett, és nem állíthatták át gyógyszerre inzulinról ezért, aztán felfedeztük a természetgyógyászati termékeket, amik használnak (pl. a kaporkészítmények), és sikerült annyira rendbejönnie, hogy már csak a diétát kell tartania, de nem szed semmit.

Ha nem antibiotikum, van más, és a stresszt tanuld meg kezelni.

Kötni nem muszáj. :-D Van sok más kreatív hobbi, öcsém pl. gyöngyöt szeret fűzni (gyöngyállatkákat), pedig már 20 éves múlt, vagy gitározik éppen, én most egy animációs tanfolyamra járok, a rajzolás pihentet. Sok kreatív dolog van. Mellékesen ha szeretsz olvasni (én moly vagyok, most a Delfin könyveket olvasom sorba), ajánlanék neked egy kis lámpát, nemrég vettem a Mediamarktban (máshol is biztos van hasonló boltokban), a könyvre lehet csatolni, nekem azért kellett, mert ha este jövök haza valahonnan, és nincs elég fény, de olvasni szeretnék, akkor is lássak rendesen és ne romoljon a szemem emiatt. Nagyon praktikus. (No, ez volt a figyelemelterelő rész... :-D remélem, sikerült.)

2010. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a testi betegségek több mint 75%-ának lelki oka van.
2010. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Igen, személyes tapasztalataim vannak.
2010. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!