Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem akarok gusztustalankodni,...

Nem akarok gusztustalankodni, de mi lehet ez? Félek.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Stodette fogamzásgátlót szedek,most van az első 7 napos szünetem,tegnap meg is jött. De ma reggel arra ébredtem hogy nagyon vérzek,fáj a hasam,és valami iszonyatos dolog jött ki belölem. Fehéres,pirosos,egybefüggő,én nem tudom mi ez,de életemben nem láttam ilyet. Olyan kb mint egy pióca.


[link]


Segítsetek,mit csináljak? Lehet hogy baj van?


2011. jan. 7. 06:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem az erősebb napokon mindig ilyen a menstruációm, darabokban jön a vér (a méhnyálkahártyám).

Szerintem kell mitől félned. Most biztos attól ilyen, hogy a gyógyszer miatt másképp reagál a szervezeted.

2011. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mármint nem kell mitől félned...
2011. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem tanították suliban, hogy mi az a menstruáció? A méhnyálkahártya leválása. Az a darab benne egy nyálkahártyadarab.

De mondjuk tablettától a vérzésnek csökkennie kellene (vagy nem kellene változnia), nem erősödnie. Ha következő hónapban is erős lesz a vérzésed, meg nagyon görcsölsz menj vissza a dokihoz.

2011. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni...de,hogy fehér legyen? ilyet még én se tapasztaltam.
2011. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg még nem szokott hozzá a szervezeted a magasabb ösztrogén szinthez, ezért jobban megvastagodik a méhnyálkahártya a ciklus 1. felében (szélsőséges esetben annyira, hogy akár a ciklus közepén áttöréses vérzés is lehet, aminek az oka, hogy olyan vastag lesz a nyálkahártya, hogy az erek még középidőben sem bírják táplálni, ezért már menzesz előtt elkezd leválni). És a vastagabb nyálkahártya amikor leválik, több vért és "darabot" eredményez.

Általában 1-2 hónap alatt be szokott állni a dolog, ha nem, akkor a gesztagén komponenst érdemes emelni (de ez úgyis az orvos dolga).

Szóval, ne pánikolj.

2011. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!