Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vannak olyan kevesen a...

Miért vannak olyan kevesen a női nőgyógyászok?

Figyelt kérdés
ennek kizárólag szexuális, vagy valami más oka is lehet?
2011. okt. 24. 15:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

19.

"egy női nőgyógyász, ha gyerekeket szeretne, nehezen tudná összeegyeztetni a családot ezzel a munkával."


Egyetértenék veled, de akkor miért vannak a szülésznők és a bábák kivétel nélkül "nőből"? Ők is ugyanúgy szeretnének családot! Férfi bábát, szülészférfit még nem hallottam, miért?..

2012. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

20.



"kb. ez az egyetlen, ahol több az öröm, mint a bánat."


szerintem a gyerekorvos még sokkal kevesebb halállal találkozik, és talán az öröm is több.

Ja és a nőgyógyász az esetek legnagyobb részében egészséges embereket "kezel", ezt ne felejtsük el!


De a pénz mégis ott a legnagyobb!..

2012. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
35%

"Egyetértenék veled, de akkor miért vannak a szülésznők és a bábák kivétel nélkül "nőből"? Ők is ugyanúgy szeretnének családot! Férfi bábát, szülészférfit még nem hallottam, miért?.."


Azért, mert a nők SZÜLÉSZORVOST szoktak választani, nem SZÜLÉSZNŐT MEG BÁBÁT!!!!!!

Ha vki terhes és elmegy a kórházba, akkor megkér egy orvost, hogy Ő vezesse le a szülést, de nem mondja azt egyik szülésznőnek se, hogy ő legyen ott!!!!!

Az a szülésznő vezeti le a szülést, aki éppen bent van. Neki meg van határozva a munkaideje, nem kell bent lennie azért, mert ki szül, ha nem ő dolgozik éppen!!!

De ha az orvost megkérte vki, hogy nála szülhessen, akkor kutya kötelessége betolni a pofáját akkor is, ha éjfélkor indul meg a szülés!!!!

2012. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
58%

ma 15:59

Valószinuleg még nem szültél, vagy régen...


Az orvost, amikor felkéred, mondja az árat: pl. 100 rugó, a szülésznő X.Y., 30 rugó!


bizony ez eképpen működik, és a szülésznő ugyanúgy bejön mint az orvos...

2012. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Hát én ilyenről még a büdös életben nem hallottam. Magánnőgyógyásznál lehet, hogy így van, de ha csak bemész az sztkba és ott keresel orvost, akkor nem.
2012. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

23.

"Az a szülésznő vezeti le a szülést, aki éppen bent van. Neki meg van határozva a munkaideje"

Ugyanúgy mint az orvosnak!!! Egyébként hogy fenyegetőznének a túlóra megtagadásával az orvosok??!

Nagyon jól mondod, a szülésznő vezeti le a szülést és bizony nem az orvos! Ugyhogy valójában sokkal fontosabb lenne mindenkinek szülésznőt, és nem nőgyógyászt választani, aki valójában nem sokat csinál a pénz eltevését nem számolva...


Megkérdeztek pl. egy angol szülésre készülödő nőt, akkor az nem is érti meg ezt a magyarországi "szülész orvos választást". Ezt itt igen ügyesen bevezették és gondosan fent is tartják a nőgyógyászok.


Nézzétek meg, vajon hány nőgyógyász hagyja el Magyarországot?.. egy sem!!

2012. jan. 13. 16:17
 27/36 A kérdező kommentje:

25.


De bizony hogy igy van!


Két rokonunk is szült most 2 különböző városban és valóban 100 + 30 volt a tarifa.


SzTK-ban....

2012. jan. 13. 16:19
 28/36 anonim ***** válasza:
47%

"Ezt itt igen ügyesen bevezették és gondosan fent is tartják a nőgyógyászok. "


Ne fárasszál már le ba.szki.

Voltam nőgyógyászaton, és meglepő módon az is megszült, akinek nem volt választott orvosa.

Te is megteheted, hogy szülés előtt beesel a kórházba, aztán az ügyeletes orvos levezeti a szülést.

Az már k.vára más kérdés, hogy a nőknek nem felel meg az éppen ügyeletes orvos, hanem nekik az xy főorvos úr kell.

Ha meg megkérik az xy főorvos urat, hogy márpedig hagy szüljenek nála akkor is, ha épp nem ő az ügyeletes, akkor meg is érdemli a doki, hogy kifizessék, mert az neki TÚLÓRA. Persze nyilván elfajult a dolog, és nem kellene 100 ezreket adni egy szülésért, de ha már az orvos MUNKAIDEJÉN KÍVÜL elvállalja a dolgot, akkor igen is megérdemli a pluszpénzt.


Te talán bent maradsz a munkahelyeden plusz x órát, ha csesznek érte fizetést adni? Gondolom nem. Nah akkor meg ennyit erről.

2012. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

ez tényleg ilyen mostanában...

és ezt úgy "legalizálják", hogy az orvos szerződést köt egy kórházzal, ahonnan nem kap fizetést, viszont használhatja az "infrastruktúrát". Onnantól "szabad a pálya"!

2012. jan. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
35%

"és ezt úgy "legalizálják", hogy az orvos szerződést köt egy kórházzal, ahonnan nem kap fizetést, viszont használhatja az "infrastruktúrát". Onnantól "szabad a pálya"!"


De azok magánorvosok!!!!! Az én dokim is így dolgozik. De tudom, hogy ő egy magándoki, és akkor is fizetnem kell nála a szülésért, ha a kórházban vezeti le.

A kórháznak meg nyilván ad jutalékot vagy a franc se tudja hogy intézi, az az ő dolga.


De tudod érdekes módon a cigányasszonyok is meg tudnak ám szülni a kórházban az ügyeletes dokinál, pedig elhiheted, hogy ők nem tuszkolják a doki zsebébe a pénzt.

Ha te nem akarsz magánorvosnál súlyos pénzeket fizetni, akkor menjél szépen szülni az sztk-ba az ÜGYELETES orvoshoz, ugyanis kutya kötelessége levezetni a szülést.

És le is vezeti. Én egy orvosnál se láttam, hogy elküldte a vajjúdó cigányasszonyt azért, mert nem adott neki előtte x ezer forintot.


Ha meg igényelsz egy szolgáltatást (ugyanis azt igen is tekinthetjük annak, hogy neked nem felel meg az ügyeletes és helyette xy doktort kéred), akkor fizessél szépen érte.

2012. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!