Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nőgyógyász észreveszi, ha...

Egy nőgyógyász észreveszi, ha egy nőnek abortusza volt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A férjemmel közösen nevelünk 4 gyermeket,mindannyian vér szerinti gyermekeink.Hurok mellett ismételten teherbe estem (?) 3 pozitív terhességi teszten vagyok túl. Nem szeretnék ötödik gyermeket, a férjem viszont tudom, hogy nem szeretne megszakítást.A nőgyógyászom az ő gyermekkori jó barátja,akivel heti szinten járnak lazulni pubokba,stb.Pesten lakunk,arra gondoltam hazamegyek pár napra szüleimhez Győrbe, ott elvégeztetem a szükséges beavatkozásokat. A saját dokim,évente egyszer lát, a szokásos rákszűrés alkalmával,idén már túl vagyok rajta, legközelebb 2014 januárjában lesz soros. Na most addigra feltételezhető, hogy minden árulkodó nyom eltűnik a testemről? S ha januárba a saját dokimhoz megyek észre nem vesz az egészből semmit?

Az erkölcsi oldalába nem kívánok bele menni,tisztában vagyok vele, hogy van ettől egyenesebb út is, ami jelen pillanatban nem járható....

köszönöm a válaszokat.


2013. jan. 25. 21:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
9%
Szia, én csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy mi van akkor ha történik műtét közben valami és nem tudod eltitkolni hogy napokig a kórházban kell maradnod. Rámehet a házasságod is.
2013. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Az erkölcsi oldalába nem kívánok bele menni...egyébként nem történik semmi!!! Minden rendben lesz!!!! Ezt vallom,és el is hiszem!
2013. jan. 25. 21:12
 3/32 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem. Ugyanis a méhből távolítják el a magzatot, ami előtt ugye ott a zárt méhszáj alapesetben. Ha nem sérül a méhfal (ami nagy %-ban nem fordul elő egyáltalán ) nagyon erőteljesen ( enenk ici-pici sélye van) nem hegesedik, nem fogja észre venni. Hozzáteszem szerintem.

KITARTÁS!

2013. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm harmadik!
2013. jan. 25. 21:32
 5/32 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig igen, bár orvosi titoktartási kötelezettsége van, így nem szólhat. Sok minden látott ő már, szerintem észrevenné.
2013. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
20%
Észre illik vennie. Az egy dolog, hogy bármi történhet, ami miatt benn kell maradnod a kórházban, de ott lesz az erőszakkal megnyitott méhnyak, amin sérülések keletkeznek (úgy képzeld el, hogy a méhszájnyílásból induló repedések). Ezek szülés közben is gyakran keletkeznek, de ugye az évek folyamán gyógyul. Viszont "frissebb" sérülést simán ki lehet szúrni. Ugyanakkor ott az orvosi titoktartás, szóval ha elmondaná a férjednek akaratod ellenére, akkor ezt megszegi, és felelősségre vonható.
2013. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%

Persze, persze ..csodálatos dolog a titoktartás, azért azt sejtjük, hogy ezzel inkább magunkat vigasztajuk és azért hisszük el, mert el AKARJUK hinni.

Ha a férjednek haverja, akkor én nem lennék biztos "titoktartásban+ úgyhogy ezt a részét nyugodtan elfelejtheted.

Az viszont, szerintem nem látszik már egy év után, hogy mikor keletkeztek repedések. Legfeljebb orvoszsakértői vizsgálaton tudnák megállapítani, de ugyebár itt nem erről lenne szó.

2013. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Utolsó, az orvosi titoktartás olyan, amit ha nem tart be az orvos, elég drága pert kap a nyakába, és hatalmas büntetést rávernek, szóval hidd el, betartják...

Egy EÜ-s

2013. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
6%
Hány perről halottál eddig?
2013. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Igen ugyanolyan pert kaphat, mint az pl. az ügyvéd, bróker stb...

Ha bizonyítani tudod!

Én még soha nem halottam olyat holy orvos nem tartotta be a titoktartást és pert vesztett!

(volt EÜ-s)

2013. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!