Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Etikus e az hogy egy 15 éves...

Ddk24 kérdése:

Etikus e az hogy egy 15 éves kislányon abortuszt végezzen egy orvos mikor 5 hónapos terhes és már mozog a baba? Több orvos vissza utasitotta a kislány édesanyja kérését.

Figyelt kérdés
de volt annyi pénz hogy mégis megcsinálták az abortuszt.. vélemények???

2013. febr. 1. 12:18
1 2 3 4 5 6
 31/58 Andizsuzsi ***** válasza:
De, tehettél volna ellene, vagy pl. az édesanyád, mint a testvéred gondvilelője. Jelenthettétek volna pl. a betegjogi képviselőnek, a gyámhivatalnak stb, hogy törvénytelen orvosi beavatkozás történik. Ha valóban nem indokolta semmi a terhesség leállítását. De ahhoz, hogy a babát megtartja-e, vagy sem, tényleg semmi közötök nincs.
2013. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

Ezt valamiért nem akarja megérteni a kérdező. Egészséges magzaton végzett abortusz bűncselekmény a 12. hét után!!!


Íme a törvény:

18. hétig elvégezhető a terhesség megszakítása, ha a kérelmező korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen (pl. ha kiskorú), ha a nő önhibáján kívül, egészségi oknál fogva vagy orvosi tévedés miatt nem észlelte a terhességét, valamint abban az esetben, ha a nő az egészségügyi intézmény vagy más hatóság mulasztása miatt lépte túl a 12 hetes időkorlátot. A törvényben meghatározott okok valamelyikének, tehát az egészség veszélyeztetettségének akár a nő, akár a magzat oldalán, bűncselekménynek vagy súlyos válsághelyzetnek ezekben az esetekben is fenn kell állniuk.


A 20. hétig végezhető el az abortusz, ha 50 %-ra tehető a magzatnál a genetikai rendellenesség vagy teratológiai (fizikai-kémiai, pl. gyógyszer, sugárzás) ártalom valószínűsége. Ha a diagnosztikai eljárás elhúzódik, a terhességet a 24. hétig meg lehet szakítani.


Függetlenül attól, hogy mennyire előrehaladott a terhesség, bármikor elvégezhető az abortusz, ha arra az anya életének megmentése érdekében van szükség vagy olyan magzati rendellenességre derül fény, amely a születés utáni élettel összeegyeztethetetlen.


TEhát, ha a súlyos genetikai rendellenesség nem igazolható, akkor büntetőjogi kategória a dolog. Ezen nincs mit szépíteni. Ha tudomásomra jutna hasonló eset az ismerősök körében, ahol,100-ra tudom, hogy egészséges s baba és az anya, akkor egy pillanatra sem teketóriáztam volna.

2013. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:

Abortusz előtt gyámügy is foglalkozik a lánnyal,nekik is jóvá kell hagyni.

Itt nem egy,nem 2 embert kellene lefizetni,hogy megtehető legyen.


Attól mert ti nem lettetek tájékoztatva,még lehet bármi.

2013. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
Tehát itt kiskorúnál is max. a 18. hétig lehet beavatkozni büntetlenül. Előző voltam.
2013. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
18.hét,kivéve ha beteg a magzat vagy veszélyben az anya.
2013. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:
NEM VAGYOK ÉRTETLEN DE EZ UGY TÖRTÉNT PONTOSAN HOGY TEGNAP REGGEL ELINDULT AZ ÉDESANYA A KISLÁNNYAL ÉS DÉLUTÁNRA MÁR LE VOLT FIXÁLVA HOGY MA REGGEL MÁR MEHET BEFEKÜDNI A KORHÁZBA!!!!!!!!!!!!4 TEHÁT TEGNAP ESTE TUDTUK MEG HOGY MA REGGEL MÁR BE IS FEKSZIK!!!!!!!!!!!4 NEM TUDOM HOGY AKKOR HOGY TUDTUNK VOLNA ÉRTESITENI BÁRKIT IS!!!!!!!!!!! EZ AZ ÉDESANYA DÖNTÉSE VOLT!!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 1. 15:48
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

Még most is lehetne szólni a rendőrségnek gyakorikérdések.hu helyett...

Persze csak ha biztos vagy a dolgodban.

2013. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
UGY GONDOLOM MÁR FELESLEGES A RENDŐRSÉGRE MENNI MERT MÁR NEM IS ÉL A MAGZAT!!!:((( A RENDŐRSÉG SE ÉS SENKI NEM TUDJA VISSZACSINÁLNI A DOLGOKAT...
2013. febr. 1. 15:59
 39/58 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem valós a kérdés.

Ha valós lenne,akkor nem akarnád hogy a testvéred párja (atyaég,15 éves kislány) ilyen szülőknél éljen,szólnátok a rendőrségnek.

2013. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:
" ÉRTELMISÉGI "CSALÁDBÓL VALÓ KISLÁNY... HA MOST FELJELENTENÉNK MIT ÉRNÉNK EL VELE?? A LEFIZETTET ORVOSNAK SZERINTEM LESZ ANNYI ESZE HOGY A ZÁRÓJELENTÉSRE RÁIRJON VALAMI NEM VALÓS INDOKOT HOGY NE LEGYEN EBBŐL PROBLÉMÁJA!!!! ÉN HIÁBA TUDOM A TELJES IGAZSÁGOT HA NEM TUDOM KÉZZELFOGHATÓAN BIZONYITANI!!!!!
2013. febr. 1. 16:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!