Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már mindent kipróbáltam a...

Már mindent kipróbáltam a hüvelygomba ellem, de ismét legyőzött. Mit tehetnék? Candida diéta?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú vagyok. 20 évesen már 2 éve szenvedek a gombától. Voltam több magánorvosnál, tenyésztés is csináltak. irtak fel kúpokat, gyógyszereket, krémeket. Kipróbáltam már 1000 félét, de a gomba mindig visszajön. Már az is boldoggá tenne ha legalább 1 hónapra eltűnne..:( Kipróbáltam házi gyógymódokat, grepfruitmag cseppet, joghurtot (ez használt a legtöbbet), teafaolajat, próbálom rendbe tartani a gyomromat mert tudom hogy onnan szaporodnak el. Legutóbb 3 nap után visszatért. Nincs viszketés, nincs még csak folyás se, szeretkezés közben folyik ki a sűrű fehér váladék.Először azt gondoltam csak valamitől sűrübb lett a nedvem, de az orvos mondta hogy nem erről van szó. Nem szedek fogamzásgátlót, óvszerrel védekezünk de a párom is kezelve volt. Már együtt élünk és nagyon megneheziti az életemet... A szüleimnél élünk, igy nagyon nehéz lenne betartani a candida diétát, bár most úgy érzem ez lenne az egyetlen megoldás. Félek hogy sokat fogynék is, pedig most pont jó bőrbe vagyok :( Nagyon örülnék ha valaki tudna segiteni, esetleg ha saját tapasztalatát megosztaná velem. Köszönöm!

2013. okt. 29. 07:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A párod is kezelteti magát minden egyes alkalommal amikor nálad előjön a gomba? Mert így olvasva nekem az jön le, hogy mindig ő fertőz vissza.

Sokan azt hiszik elég ha a férfi egy alkalommal kezelteti, keni magát, pedig nem. Addig amíg a nőnek el nem múlik, addig kell a férfinak is keni, kezeltetni magát.

2013. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
igen, az orvos mindig irt fel neki is gyógyszert, be is szedte, használt krémet is.
2013. okt. 29. 08:19
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem is candidm volt és diéta nélkül nem mult el. diétával igen. Igaz én nem amiatt kezdtem a diétát de majdnem az a diéta volt semmi cukor semmi fehérliszt smemi krumpli. Azóta kb évi 1-szer jön elő a gomba, beveszek rá egy dermyc-et és el is mulik. Ha ésszel csinálod a diétát nem fogsz fogyni. Ugyanazokat eheted csak más alapanyagokkal, cukor helyett xilit, fehérliszt helyett durum vagy valami teljeskiörlésű. Ezt az étendet nagyjából azóta is tartom egyéb betegség miatt.
2013. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez a diéta az utolsó reményem, már úgy érzem nem számíthatok orvosokra, gyógyszerekre. így talán könnyebb lesz belevágni :)
2013. okt. 29. 10:20
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként hány hónapig csináltad a diétát?
2013. okt. 29. 10:22
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy nincs viszketés, sem folyás csak szeretkezés közben folyik ki a sűrű váladék. Most akkor milyen tünete van a nem múló gombádnak? Mert ez nekem nem tűnik durva gombának. Lehet, hogy az orvosod téved, esetleg a gyógyszerezéstől legyengült a saját flórád és újabb gombaölő helyett mondjuk egy vitagyn c kúra többet használna. Nem vagyok orvos, de milliószor jártam már mindenfélével nőgyógyásznál és szeretnek mindenben gombát meg betegséget látni. Én utoljára rákszűrésre mentem dokihoz, enyhe talán gombás folyást látott, amire egy hónapnyi gyógyszert írt föl. Úgy, hogy tünetem sem volt, én nem tapasztaltam egyáltalán semmit. És az "enyhe" gomba sem magyarázta, hogy 4 hétre írt föl gyógyszert. Eltértem a tárgytól, bocs. Én a helyedben kérnék egy tenyésztést, hogy biztosan gomba-e megint / még mindig és csak az eredmény után borulnék ki. Addig tejsavas irrigálást és / vagy hüvelyregeneráló kúpot használnék.
2013. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A legutóbbi nőgyógyász látogatásom előtt is volt már egy ilyen eset, 2-3 héttel utána mentem dokihoz és mondtam neki hogy kifolyt szeretkezés közben az a fehér váladék , rámondta hogy gomba. Ebből következtettem hogy most is ugyanazzal van dolgom. Elég elkeserítő, hogy 8 nap kúpozás, 10 szem gyógyszer után 3 nappal megint ugyanott tartok. Ha elmennék holnap akkor is azt mondaná talán, hogy gomba és kezdhetném előről. :( Igazad lehet, csináltatok újra tenyésztést, hátha nem is kell nagyon kiborulni...:)
2013. okt. 29. 10:38
 8/17 anonim ***** válasza:
én a multigyn flóra plust szoktam ilyen esetekben alkalmazni.
2013. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálam ez vált be most: cickafark ülőfürdőbe 4-5 csepp 100%-os teafaolaj és a bugyidba is minden nap 1-2 csepp! 1 nap alatt már látható a változás!
2013. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az ülőfürdőt hogy készited? Lefőzöd mintha teát csinálnál vagy csak pár órával előtte beáztatos és úgy használod? MEnnyit kell ülni benne?
2013. okt. 30. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!