Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kiprobalhatom a tampont?

Kiprobalhatom a tampont?

Figyelt kérdés
11 vagyok, és és gyakran erzek gorcsot az alhasamban, az lehet mensi elojel? esteleg amikor meg nem jon meg attol kiprobalhatom hogy milyen lehet tampont hasznalni?
2010. ápr. 30. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem, a tampont csak mensi alatt szabad használni.
2010. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Semmiképp ne próbáld ki! (Én megtettem kb. ugyanennyi idős koromban kíváncsiságból... Hát, nagy hülyeség volt, az biztos!!!)
2010. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
miert, mi tortent?
2010. ápr. 30. 14:04
 4/9 A kérdező kommentje:
valaszol meg valaki? kiprobaltatok mar?
2010. ápr. 30. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Ne próbáld ki,mensi előtt és után nem szbad használni,csak alatt.szerintem ekkora korban még nem érdemes.maradj a betétnél.ha nagyon ki akarok próbáálni ,kérdezd meg anyukád ,ő majd segít.sok sikert.szia :D
2010. ápr. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne próbáld ki addig míg nem menstruálsz, mert nem elég nedves a puncid, pontosabban a hüvelyed.
2010. máj. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia! 11 vagy gondolom szűz...

ha úgy próbálsz meg felhelyezni az amúgy is szűk lyukba egy száraz lehetséges hogy nem megfelelő méretű tampont felsérted a hüvelyed és égetni, fájni fog valamint nagyon könnyen elfertőződik.

szóval nem csak kellemetlen érzést okozhat, ami miatt később nem mered majd használni, de egészségügyi szempontból sem ajánlott!

az hogy szoktad érezni a hasad alját az lehet attól igen, de inkább használj tisztasági betétet még a legelső úgy se úgy fog megjönni, hogy teljesen elázzál mire észreveszed

2010. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne próbáld ki, mert így nincs ott elég nedvesség (mivel nem vérzik), fájni fog, ha berakod, és ha netán sikerül berakni, nem fogod tudni kivenni, mert nedvesség hiányában "beragad". Ott pedig fertőzést okoz, ami nagyon kellemetlen, viszket, ég, nem múlik el magától, és akkor majd a nőgyógyász szedi ki. Ráadásul életveszélyes fertőzést is kaphatsz (TSS szindróma).

Ha már rendszeresen megjön, akkor majd kipróbálhatod, de akkor is csak menstruáció alatt, egyébként nem.

2010. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne próbáld, én itt vagyok 19 éves, nem szűz, és sokszor nekem is fáj, amikor korábban cserélek mint kellene. Eléggé ki tudja kezdeni ám, ott érzékeny. Én 16 éves korom óta használok tampont, akkor még szűz voltam, a minit is nehezen tudtam felhelyezni. Szóval még ne!
2010. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!