Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elso abortusz, mite szamithatok?

Elso abortusz, mite szamithatok?

Figyelt kérdés

Nehez helyzetben vagyok, fiatal, meg suliba jarok es dolgozom mellette, nem tudom megtartani a gyereket. Volt paromtol van aki egy kocsog, es nem akarom miatta elszurni az uj kapcsolatom, mert talaltam magamnak egy nagyszeru ferfit. Szoval abortuszom lesz. Ma allapitottak meg, hog y7 hetes terhes vagyok, ultrahang, vervetel, vizeletminta megvolt, szerdan megyek vissza konzultaciora az altatosokhiz, csutortokon a csaladszervezeshez. Tudom hogy "az", hogy fog majd zajlani, csak kicsit felek. Egyedul a szuleim, az ocsem, es a gyerek apja tud arrol, hogy allapotos vagyok. Meg a pasim elol is el kell titkolnom es be vagyok parazva. Valaki kicsit felvilagositana jobban aki mar atesett abortuszon?


Ui.: Ez az elso terhessegem.


19/l



2017. máj. 15. 20:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
39%
Ha megviselne nem így nyilatkoztál volna..most már mentegetheted magad felesleges. Amúgy ki fog derülni, és ha van egy kis erkölcsi érzék is a pasiban repülsz mellőle.
2017. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
43%

Ne felejtsd el, hogy a gyereked nem tehet rola, hogy az apja egy "kocsog". Gondold at mielott tuti belevagsz ebbe a proceduraba. Hiaba nincs teljesen kifejlodve a pocidban a kis embrio, attol meg el. Es gondolkozz el azon, hogy tenyleg nincs e mas lehetoseg, vagy csak a konnyebb utat valasztod?

Amugy pedig egyik fajta vedekezes sem 100%os. Ezert is erdemes olyannal lefekudni akiben megbizol, hiszen sohasem tudhatod mi lesz. Ha meg (akar tudatlanul is) de megfontolatlanul cselekedtel, akkor vallald a kovetkezmenyeket.

szerintem

2017. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
45%
Tabletta mellett estél teherbe. Igen, itt minden második nő így jár. Talán jó lett volna rendesen szedni, és pluszban védekezni, amikor olyat szedsz, ami gyengíti a hatását.
2017. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
48%
Kedves Kérdező! Mivel ez az első, előtte tájékozódj. Nezd meg pl. neten, mit és hogyan csinálnak pontosan. Tudtad pl., hogy elő magzatot ölnek meg az abortusz során, mivel megnézik, hogy van e szívhangja? Tudtad,hogy 7 hetesen már ver a szíve? Igen, sz@r lesz, mert talán már kötődsz hozzá, és igen, csatlakoznék az előttem szólókhoz, nem fogod tudni titkolni. De tudod mit? A pasi ha szeret, ezzel együtt is szeret majd. Ez a baba ott van és élni szeretne, akkor is, ha köcsog az apja (szerinted). Hozzáteszem, a mai világban nem kell még jóban se lenned vele, ahhoz, hogy mindketten a szülei lehessetek a gyereknek. Gondold meg, mit teszel! Jó egészséget kívánok!
2017. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
36%

És a tabletta melléklet tájékoztatóját nem sikerült elolvasni? ugyanis minden fajta fogamzásgátló leírásában szerepel, hogy nem ad 100%os védelmet..

Egyébként nem tudom pontosan mit csinálsz, de 19 évesen ha szülsz csak előnyöd lehet pl főiskolai felvételin is plusz potot kapsz ha van gyereked, arról nem is beszélve, hogy azt hiszem egy évig kapod a gyermekágyi segélyt, ami legalábbb 100 ezer forint, tehát azért nem kevés pénz, és ha esetleg egyedülálló anya lennél a továbbiakban kapsz még egy csomó szociális juttatást, a másik pedig az, hogy szerintem sokkal praktikusabb a te korodban szülni, mert mire 30 éves leszel lassan kijön a gyereked a beteges korból, így nem kell állandóan szabadságot kivenned a munkahelyedről és akkor gyesre menned...

2017. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
56%

Engem az altatás ért meglepetésként, ugyanis senki nem mondta el, hogy mikor először megébredsz, tök tisztának érzed magad, nyilván szomjas vagy... de nagyon hamar újra bealszol, és úgy ébredsz fel, mint aki cefet másnapos (szédülés, émelygés, hányás).

Jó tanács: ébredés után 1 napig ha a fene fenét eszik is, kizárólag vizet (abból is szénsavmenteset) igyál!

Ja, és vigyél magaddal könyvet, amibe teljesen bele tudsz mélyedni, ki tud kapcsolni.

2017. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
40%

Ja, még egy jó tanács!!!!!

Én a helyedben törölném a kérdésemet a Gyakorikérdésekről, mert csak szétcseszik a lelkedet a CSAK a magzattal foglalkozó idióták.

Lapozz át rajtuk - javaslom töröltetni a hozzászólásaikat.

2017. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Halasan koszonom utolso! Sajnalom kedves a kerdesemre nem valaszolo valaszolok, a baba megy, nem az volt a kerdes, hogy menjen-e, a konkret procedura erdekelt. De oruljetek magatoknak, hogy mindent csak egy oldalrol tudotk nezni. Ne aggodjatok, par nap es az oldalt vegleg itthagyom, a tovabbi eletembe meg gyerek nelkul lepek be, tetszik vagy sem akkor is.
2017. máj. 15. 22:00
 19/35 anonim ***** válasza:
46%
Nem fogod tudni titokban tartani az uj pasid elott, mert ez annal jobban meg fog viselni. Ha kiderul, h par hete meg massal k@fircoltal, raadasul eltitkolsz egy abortuszt elotte, szerintem bukta lesz. Ha nagyszeru ferfi az uj csavod, lehet h jobban bukik az oszinte csajokra, akik vallaljak a tetteik kovetkezmenyet.
2017. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
30%
19 évesen simán lesz még akárhány igazi szerelme az embernek. Ha ezzel belebuksz, akad másik. Ne ragadj le egynél.
2017. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!