Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elso abortusz, mite szamithatok?

Elso abortusz, mite szamithatok?

Figyelt kérdés

Nehez helyzetben vagyok, fiatal, meg suliba jarok es dolgozom mellette, nem tudom megtartani a gyereket. Volt paromtol van aki egy kocsog, es nem akarom miatta elszurni az uj kapcsolatom, mert talaltam magamnak egy nagyszeru ferfit. Szoval abortuszom lesz. Ma allapitottak meg, hog y7 hetes terhes vagyok, ultrahang, vervetel, vizeletminta megvolt, szerdan megyek vissza konzultaciora az altatosokhiz, csutortokon a csaladszervezeshez. Tudom hogy "az", hogy fog majd zajlani, csak kicsit felek. Egyedul a szuleim, az ocsem, es a gyerek apja tud arrol, hogy allapotos vagyok. Meg a pasim elol is el kell titkolnom es be vagyok parazva. Valaki kicsit felvilagositana jobban aki mar atesett abortuszon?


Ui.: Ez az elso terhessegem.


19/l



2017. máj. 15. 20:38
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
61%
En aterzem a helyzetedet mert tavaly ugy volt hogy en is elvetetem a babamat. Nagyon nagyon koran estem teherbe a paromtol akit akkor nemreg ismertem meg nwki mondtam el eloszor es nagyon ketsegbe voltunk esve mert o is be se fejezte meg a sulit es en is akkor szabadultam az iskolapadbol...keson mondtuk el a szuleinknek aztan orvosnal kiderult h mar nem lehet pedig ugy indultam el hogy meglesz a mutet...nagyon sokat sirtunk miatta a parommal egyikunknek se volt semmije meg nem allt mellenk senki de az elet ugy hozta hogy megmarad a kis csoppseg. Ebbe nehezebb a helyzeted hogy a gyereked apjaval te nem vagy egyutt...en most nem bantani vagy serteni akarlak de gondolj csak bele hogy lehet h egy eleten at banni fogod ezt es utana allandoan olyan dolgokkal fogsz szembesulni es mindenrol az fog eszedbe jutni...teve...internet...vagy ha csak mesz az utcan...en ia csak 21vagyok es egyaltalan nem bantam meg...mostmar itt van a kis lurko es mindenki boldog es nagyon szereti ha ranezek allandoan lelkiismeretfurdalaaom van hogy majdnem nem engedtuk ot elni. De ha te ugy gondolod igy a helyes es semmikkepp nem akarod akkor tedd amit jonak latsz de sajnos lelkiekben ez nagyon megterhelo lesz. Ez a te dontesed.
2017. máj. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
51%

Mire számíthatsz?

Egy életen át tartó bűntudatra, 25%-al kevesebb esélyt egy új terhességre...

2017. máj. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
53%

És ezt nem azért írtam, mert "csak" a magzattal foglalkozom, hanem mert minden abortuszon átesett nőt megvisel a dolog és a kor előrehaladtával egyre nagyobb seb lesz ez a lelkedben... terhes vagy... beindult egy rakat hormon stb stb... ha most megszakítod, egész életedre kiható sérüléseket fogasz szenvedni... főleg mentálisan...

Amúgy én egy nevelő apuka vagyok... feleségemnek 2 éves volt a kislánya mikor megismertem...

Egy férfi úgy is elfogad egy nőt, ha már van gyereke...

2017. máj. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
58%

#22

"A terhesség megszakításának fontolgatása közben az egyik legkínzóbb kérdés talán az, hogy csökken-e a teherbeesés esélye a műtét után, illetve, ha megtörténik a beavatkozás, az veszélyezteti-e a műtött személy és későbbiekben születendő gyermeke egészségét.

- A korszerű technikának köszönhetően a műtétnek ma már nincs kihatása a későbbi terhességekre, szövődmények nagyon ritkán fordulnak elő - válaszolta kérdésünkre Dr. Boros Edina, állandó nőgyógyász szakértőnk, aki azért hozzátette: ha egy személynél több abortusz történik, akkor nő a meddőség kialakulásának kockázata."

[link]

*

Ha valóban ennyire csökkentené a teherbeesés esélyét, nem lennének olyanok, akik már a 6. abortuszra rohangálnak, mert megszült poronty mellett még kajára sem jut pénzük, nem hogy védekezni...

2017. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
61%

#24

Itt egy VALÓDI adatgyűjtés a valódi lelki hatásokról: [link]

"A bizonyítékok szerint az abortuszon átesett tizenévesek sem lesznek depressziósak vagy veszítik el önbecsülésüket nagyobb arányban, mint azok a társaik, akik nem szakítják meg a terhességüket."

2017. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
29%
Munkámból kifolyólag rengeteg PAS-os nővel találkoztam már ápolóként... pont hidegen hagynak az ilyen száraz cikkek...
2017. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
35%
Én csak egy nő vagyok. Nem férfi. A barátnőmnek 1 abortusza volt. Ezután a második gyermekét is tapadási rendellenességgel viseli, és folyamatosan ott lebeg felette, hogy bármikor elvesztheti a kívánt gyermekét,mert nem jó helyen tapad a lepény, vérzés jöhet létre és korai lepényleválás. (vetélés, koraszülés). Nem felejti el az elsőt, pláne, hogy már anyuka, és tudja kit nem kért, kit utasított vissza. Az, hogy nem beszél róla minden nap, csak az évfordulókon, nem jelenti azt, hogy el tudja felejteni. Továbblépett, mert már késő megváltoztatni, de nem felejt. Nem tudom melyik nőt nem visel meg az, hogy kiszedik belőle a gyermekét. Biztosan van ilyen. Én nem ismerek olyat, aki nem tudja mit tett és nem fájna neki. Jó egészséget kívánok!
2017. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Persze, védekeztetek! aki védekezik, az nem lesz terhes, egyébként hiszi a fene, hogy bánod, mikor "honnan tudod, nem fog-e még kelleni"...


Egyébként elmondhatod, mert ha együtt maradtok a terhességednél úgyis megtudja, ugyanis ott megkérdezik, vol-e már ab-od, és úgy gondoznak.


Mellesleg a hat hét sexmentességre, mit hazudsz majd?!

2017. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
92%

'Bizonyíték van arra, hogy inkább az abortuszhoz kapcsolódó stigmának – semmint magának az abortusznak – van rossz hatása a lelki egészségre. Nők sokszor azért érzik rosszul magukat az abortusz után, mert úgy gondolják, hogy a partnerük, családjuk, a közösségük elítéli vagy kiközösíti őket a döntésük miatt. Az APA szerint „a módszertani szempontból legalaposabb tanulmányok kimutatták, hogy negatívan befolyásolják a nők abortusz utáni lelki jóllétét, ha a nőt stigmatizálják, titkolóznia kell, abortuszellenes aktivisták zaklatják, vagy úgy tapasztalja, vagy azt várja, hogy mások nem támogatják eléggé az abortuszról való döntésben."


Ennek ékes példáját lehet itt látni.Itt egy rakás ember, aki bűntudatot akar ébreszteni egy vadidegen nőben, pedig semmi körük ahhoz mit tesz az illető.

2017. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
5%

67%os olvasgass az Ashermann szindrómáról mielőtt idelököd hogy nem csökkenti a későbbi teherbeesés kockázatát..ráadásul minél fiatalabban abortáltat, a méhszáj annál éretlenebb annál nagyobb az esélye a heges gyógyulásra, így a későbbi vetélésre és koraszülésre.


És kérdező, hagyd ott a pasit, megérdemli hogy normális csajt találjon nem olyat aki kukába dobatja a magzatát mert hogy csak kufircolni elég felnőtt a hülyesége következményeit vállalni nem.

2017. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!