Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Négy napja nincs székletem,...

Négy napja nincs székletem, valószínű kúpoznom kell, és van egy pici problémám?

Figyelt kérdés

Legutóbb lányka koromban volt ilyen, azóta nagyon figyelek az étkezésre, de most úgy tűnik ez sem segít:(

Már vettem glicerines kúpot, hát jó nagy.. Írták több helyen is, hogy picit kellemetlen csípő érzés lehet, ez tényleg így van?

Az egyértelmű, hogy meddig kell bent tartani :D de olyankor mi van, ha kijön a kúp, és más semmi? Akkor újat kell felhelyezni?

Picit félek, mert van műkörmöm, és régről emlékszem, hogy ha nem nyomtam fel jól akkor könnyen kicsúszott, viszont most a műkörömmel nem tudom, hát nem szívesen nyúlok fel nehogy megsértsem a fenekem, ha gumikesztyűben csinálom akkor az megóv igaz?


Picit izgulós vagyok, nézzétek el nekem ha nagyon butaságokat kérdeztem..

És igen jut eszembe, milyen pózban legyek, hogy legkevésbé csússzon vissza? Ha felhelyezés után gyorsan hasra fordulok akkor biztos bent marad? Rossz ötlet lenne ott tartani az ujjam a lyuknál, nehogy visszacsússzon? Tényleg tartok tőle, mert jóval nagyobb mint amit még kislánykoromban utoljára kaptam :/



2018. jan. 15. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vizezd be a kúpot, és egyetlen, határozott mozdulattal told be eme nagyszerű találmányt.
2018. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Egyszerűbb, ha a kézizuhany gégecsövével (lecsavart zuhanyfej) adsz magadnak egy langyos beöntést. A vizet legalább 10 percig benn kell tartani.
2018. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért? A beöntés hatásosabb mint a kúp? Az nem fáj?
2018. jan. 15. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos sokat kúpozok. Gyere privibe ha gondolod.
2018. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
4 nap után minek kúpozni? Azért az nem olyan sok idő. Sokkal célszerűbb megvárni, amíg magától elindul és "vészhelyzetre" tartogatni a kúpot, hashajtót és társait.
2018. jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Picit tényleg csípni fog, de nem vészes. Záróizmokkal tartsd bent, fél -1 órát mindenképpen, el kell olvadnia. Ha más nem jött ki, én volt, hogy tettem fel még egyet.

Műköröm nem hiszem, hogy felsérti ha óvatos vagy, de van kesztyű azzal is jó.

Ezentúl mindig figyelj a rostbő táplálkozásra és a megfelelő folyadékbevitelre, mert a székrekedés nem csak kellemetlen, de hosszútávon rendkívül egészségtelen is.

2018. jan. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
A beöntésnél nincsen hatásosabb, gyorsabb, kellemesebb és szinte ingyen van.
2018. jan. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Komolyan 0%-ra lettem pontozva? Senki nem hallott még arról, hogy nem érdemes rászoktatni a szervezetet az ilyenekre? Ráadásul csak 4 nap... Ó istenem.
2018. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg már megoldódott a probléma, de azért válaszolok.


Jó nagy?! Ne viccelj! :) A "végtermék" ennél sokkal vastagabb és simán átjön. Ez is simán be tud menni.


Igen, felhelyezés közben és után érezhetsz égő, csípő érzést, hiszen a kúp úgy hat, hogy a bélfaladat ingerli. Ez normális és abszolút kibírható érzés.


Ha kijön a kúp és eredmény nélkül a wc-ben landol, akkor rakhatsz fel újat, igen. Ezt talán a betegtájékoztató is írja.


A műköröm lehet hogy útban lesz, a gumikesztyű segíthet. Amikor bement a vége még nyomd tovább, mert nincs bent ekkor még teljesen! Ekkor tud kicsúszni. Kicsit tovább 2-3cm mélyre be kell tolni. Érezni fogod, ha a záróizmod belső felén átjutott.


Én leguggolok és úgy szoktam fölrakni. Így viszonylag könnyen becsusszan. Amikor érzem, hogy rendesen, elég mélyen bent van, akkor felállok és összeszorítom a fenekem. Ettől még egy kicsit mélyebbre is fölmegy.


Így leírva bonyolultabb és hosszabb, de nem komplikált dolog. :) Ha párszor megcsináltad, kitapasztalod te is. Sok sikert! :)

2018. márc. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!