Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nagyon erős a menstruáció...

Ha nagyon erős a menstruáció mit tud csinálni az orvos a vérzéssel?

Figyelt kérdés

2018. máj. 18. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló tablettát ad. Az megszünteti a menstruációt, helyette gyengebb megvonásos vérzés fog jelentkezni
2018. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De azt adja vérzés közben is vagy megkell várni még elmúlik?nem szeretném ha a vérzés alatt vizsgálna a nőgyógyász.Nálam most áll fenn ez a helyzet nem tudom megitélni a sulyosságát,nem volt még erre példa.Amiket olvasok ahhoz képest nem a legvészesebb,nem cserélem óránként a betétet,de tegnap egy alkalommal nagy darabban távozott tőlem a vér,ma is egyszer de az minimális mennyiség volt.És mikor azok a darabok távoztak enyhitett a görcseimen.
2018. máj. 18. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szövetdarabok teljesen normálisak, ahogy a méhnyálkahártya lelökődik így, kisebb darabokban távozik, ürül... Nem tudom mennyire erős a vérzésed, de hacsak nem tart 2 hete, nem fog ezalatt megvizsgálni az orvos, ez biztos. Ha ilyen problémával elmész kérni szoktak egy hormonvizsgálatot, rákszűrést, és ha ezek rendben vannak akkor tényleg fogamzásgátlót fogsz kapni, azt viszont tudnod kell, hogy mindez tüneti kezelés, ha abbahagyod valami okból, akkor ugyanúgy vissza fog jönni a probléma
2018. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 4.napja tart, az erős vérzés az tegnap óta,de nem vérzik állandóan erősen,ma mintha kicsit kevesebb lenne.A görcs viszont több napja,de az is van,hogy alábbhagy,orvosság nem segit,de mikor kilökődött az a anagy vérmennyiség,akkor enyhültek a görcsök.Talpon vagyok a fájdalom ellenére,a fájdalom küszöböm sem túl magas,ma egy könnyú sétát is beiktattam.Soha nem volt ilyen tünetem.Orvoshoz mindenképp elakarom menni,csak a vérzés alatt nem akarom,hogy nőgyógyászhoz küldjön,mEg hétvége van ilyenkor ügyelet van és az állami nőgyógyászok elég sintérek.Rájuk nem bizom magam.Mostmár attól is kezdek parázni,hogy valami nagyon nagy bajt találnak.
2018. máj. 18. 20:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Felfázással voltak mostanában gondjaim,folyásom is volt,meg a derekamba belecsipett a fájdalom olykor.
2018. máj. 18. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked semmi bajod. Írod, hogy másokhoz képest nem durva a vérzésed. Az teljesen normális, hogy vérdarabok távoznak belőled, a méhnyálkahártya ugyanis így válik le. Mit jelent a nagyon erős menstruáció?

Milyen gyakran cserélsz betétet/tampont?


A fogamzásgátló ezt a problémát nem oldja meg, csak elfedi. Kikapcsolja a természetes ciklust, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Magyarul onnantól kezdve nem lesz menstruációd, csak mű vérzésed (megvonásos vérzés). De ha abbahagyod a fogamzásgátló szedését, minden ugyanolyan lesz, mint előtte. Pont ezért nem érdemes elkezdeni szedni. Amúgy csak a menstruáció 1-5. napján lehet elkezdeni. És folyamatosan kell szedni. De neked csak emiatt egyáltalán nem ajánlom.


Menj el endokrinológushoz. Ő megnézi vérből a hormonjaidat. Lehet, hogy csak lejjebb kell vinni valamelyik értéket, és minden rendben lesz. Bár az alapján, amit írsz, szerintem így is minden rendben van.

2018. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A felfázás miatt van erősebb vérzésed, vagy pedig vastagabb volt ebben a hónapban a méh nyálkahártyád. Az orvos tud adni ilyen esetekre Ergam cseppet.
2018. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!