Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat, ha...

MonostEni kérdése:

Nőgyógyászati vizsgálat, ha nem akarom - muszáj?

Figyelt kérdés
Anyum a telefonombol megtudta, hogy van barátom. Szerintem 13,5 évesen ez nem akkora dolog. A barátom 16. Nem volt még köztünk semmi "olyan", csak ő irogatott "olyasmiket". Anyum viszont nem hisz nekem, es el akar vinni orvoshoz. Ha tényleg elvisz, akkor ott megvizsgálhatnak? Nem akarom, hogy egy idegen nyuljon hozzám.

2018. dec. 18. 07:52
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
48%

Off:


16 és 17-es ti nem vagytok normálisak.A lány leírta még nem szexelt,egy szűz lánynak aki alig 13 éves nem kell hogy alul meztelenül egy középkorú vagy még idősebb férfi fogdossa meg benyúlkáljon a hüvelyébe!!!


Még felnőtt vagy már szexuális kapcsolatot érő nagyobb 17 éves tiniként is kellemetlen,megalázó helyzet,nem kislányként akit belekényszerítenek egy ilyen helyzetbe és annyira sem tartja az anyja hogy megbeszélje hogy kihez menne szívesebben a lány,esetleg tini nőgyógyászatra ahol eleve gyerekekre és tinikre vannak szakosodva.Itt az anya igen is tesz a gyerekére,mert nem azt nézi a gyereknek mi lenne a jobb,meg se hallgatja,hanem ráerőszakolja a saját akaratát!!!

Semmibe veszi!!!


Itt,ilyen esetben mindenképpen a gyereket kell nézni,vele átbeszélni kihez vagy kikhez tudnak menni,mi fog történni,illetve mik történhetnek(mert elég sokféle képen vizsgálhat meg az orvos)stb,stb.



Mint írta szűz,nem volt fiúval!!!

Még az ég adta világon nem csináltak semmi olyat leírta!!!


És itt nem egy egyszerű oltásról van szó.Ne hasonlítsuk már össze a kettőt!!!HOgyan lehetet ilyen példát felhozni,köze nincs a kettőnek egymáshoz.



A folyás meg lehet hogy fehér folyás,ami tini korban 8-14 éves kor között jelenik meg és egy normális dolog,minden nőnek van a hüvely tisztulását szolgálja és egyénenként eltér mennyisége,hisz van akiknek nagyon kevés van,másnak meg minden nap és kénytelen tisztasági betétet használni,sőt olyan is van hogy reggel alig van folyás,van hogy nincs is kicsit később meg egész sok,és a színe is picit(hisz lehet fehér,átlátszó,ha picit száradni kezd akkor meg halvány citrom sárgás is),némi szaga van,hisz ez is egyfajta testnedv.Akkor van baj,ha nagyon büdös lenne és csípne.

Sok nő elfelejti hogy van fehér folyás.



Alapból meg szüzeket elég sokféle képen vizsgálhat meg az orvos:

1.hasi ultrahang

2.végbélen keresztül(fenekénen keresztül vizsgál,egy vagy két ujjal onnan keresztül tapogat)

3.hüvelyen keresztül vizsgál kézzel(egy-két ujjal felnyúl,kitapint és pálcikával mintát vesz)

4.sőt hüvelyi ultrahangot is van aki végez(hosszú csővet felvezet a hüvelybe)


Az 1-sön kívül éppenséggel egyik sem bizalom gerjesztő.



13 éves kiscsajnál egyik testnyíláson sem kellene felnyúlkálni az akarata ellenére.



Szóval igen is tanuljon meg nemet mondani!Nem kell belemennie semmibe,ha csak fehér folyásról lenne szó nála.



Anyukája igen visszaélt a gyerek bizalmával,ha egyből k..-nak nézi és nem hisz neki,meg se hallgatja,hanem ennek kiteszi.



Bocsi,de én tuti nem mentem volna el anyám orvosához,egy ismerősöm se az anya orvosához ment,kereset saját orvost.

2018. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
61%

Nyugodtan mondhatsz még most is nemet,erőszakkal továbbra sem vizsgálhatnak meg,ha meg van folyásod akkor valójában a tisztasági betéten is lehetne látni hogy az sima fehér folyás netán.



Anyuddal beszéld meg hogy maradjon kint a váróba,ha már ennyire tart csak téged,semmibe vesz és csak uralkodni tud,mert tuti hogy a rendelőbe sem venné figyelembe hogy egy megalázó helyzetbe vagy és képes lenne oda is beviharzani.


Én nem engedném meg az biztos.



A legrosszabb ha túlbuzgó az orvos még az is előfordulhat,hogy a melled is meg akarja utána nézni.Mert érdekes módon tiniknél vagy elég fiataloknál előfordul,hallottam már róla.


Én orvosaim csak kérésre tesznek ilyet.



Anyád orvosánál nyomozd ki hogy van e elkülönített vizsgálóágy,meg van e asszisztense.

Mert ha van asszisztens és nincs elkülönített vizsgálórész,vagy paraván,függöny az ágyon akkor hogy még cikibb legyen a helyzet nem csak az orvos fog látni,hanem az asszisztens is.


Én ezért jártam magánba mindig is,hogy ez kikerüljem.

2018. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
60%
48%-os miért kell ijesztegetni a kérdezőt?Szegény amúgy is megvan ijedve és,akkor te még azt magyarázod neki,hogy az egész kb arról fog szólni,hogy őt megalázzák, a saját anyja meg azon lesz,hogy még annál is cikibb legyen a helyzet.Tény,hogy az anyuja túlbuzogja a dolgot és tényleg megkellett volna beszélniük,hogy kihez szeretne menni,de nem egy laborba fogja beadni,hogy kísérletezzenek rajta.Ez csak egy nőgyógyászati vizsgálat lesz,aminek az a célja,hogy segítsenek és nem az,hogy megalázzák a kérdezőt.
2018. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
45%

48%-os,itt egyedül te nem vagy normális. Ijesztgetsz itt mindenféle f#szsággal egy gyereket. Nőgyógyászhoz akarja vinni az anyja, nem elmegyógyintézetbe, kényszergyógykezelésre! Te meg úgy állítod be, mitha valami kéjenc pedofil föld alatti bunkerébe vetné be az anyja. Uszítod a saját anyja ellen, rémisztgeted... senki nem azért megy nőgyógyászhoz, mert annyira élvezi, vagy mert annyira jó buli! A saját egészsége érdekében. Persze, hogy félti az anyja, és felmerült benne, hogy szexuálisan aktív, akkor meg mindenféle betegséget is elkaphat. Oké, hogy nem szexelt, de az anyja meg biztosra akar menni.


Te meg ne aggódj, kérdező, ne hallgass erre a marhára. Valószínűleg azért akar a saját nőgyógyászatához vinni anyukád, mert őt ismeri, tudja, milyen - ami nem utolsó szempont egy ilyen vizsgálatnál, hogy ne egy tahóhoz menj. Nem fog benyúlni, ha megmondod, hogy szűz vagy, és nem szeretnéd.

2018. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy ír.

Nem igazán tudom, hogy mit tegyek, ha anyám ott lesz, úgyis az lesz, amit ő akar.

2018. dec. 31. 10:53
 26/47 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez nem így megy,hogy anyukád mond valamit az orvos meg megcsinálja.Nem is nagyon értem,hogy anyud mit is szeretne pontosan,azt leszámítva,hogy a folyásodnak utánakellene járni.Először kérdezni fog a doki.Pl:hogy mikor volt az első és az utolsó menstruációd,volt-e nőgyógyászati műtéted van-e egyéb panaszod,élsz-e nemi életet.És majd ő eldönti,hogy milyen vizsgálatra lesz szükség.
2018. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Hát igazából szerintem anya megijedt, hogy már esetleg nem vagyok szűz. Vagy hogy elkaptam valami betegséget. Szóval ezért akarja.
2019. jan. 1. 10:23
 28/47 anonim válasza:
100%

Szerintem, kérdező, nyugodtan állj ki magadért. Ha nem akarod, ne engedd! DE! Csak akkor ha utánajártál kicsit te is ennek a folyás dolognak... Előttem válaszoló is írta a méhnyákot, esetleg hozd fel a vizsgálat elején az orvosnak, hogy hallottál valami ilyesmiről és hogy magyarázza el mi ez, nem e lehet, hogy csak ez a bajod...

Anyukád valószínűleg azért akar ehhez az orvoshoz vinni, mert ismeri és tudja, hogy jófej. Ne engedd, hogy anyud bemenjen veled és meséld el az orvosnak, hogy mi a szitu, miért erőltette anyukád, hogy elmenj. Lehet, hogy csak "felvilágosít" majd, aztán elenged. De lehet, hogy így is megvizsgál. Akkor viszont sokkal jobb lesz neked ha előtte dumálsz vele és talán kicsit megkedveled, nem lesz annyira kellemetlen a dolog.

Én (ha jól emlékszem) 9-10 éves koromban voltam először nőgyógyásznál. Folyás miatt a háziorvos odaküldött... Végül megvizsgáltak és kiderült, hogy csak nyák, rá egy-két évre meg is jött az első menstruációm. De nekem akkor ennyi idősen eléggé furcsa érzés volt, hogy megvizsgáltak, szerintem akkor még fel se nagyon fogtam... De így utólag megbeszéltem anyukámmal, hogy inkább női nőgyógyászhoz járnék, mert azóta eléggé óckodom a dologtól, de ez nem az orvos hibája.

Szerintem mindenképpen próbálkozz meg a beszélgetős dologgal, ha megkedveled akkor jobb lesz, ha meg nem akkor okkal mondhatod anyudnak, hogy máshoz akarsz menni. De semmiképpen se úgy menj be, hogy "na ez a vén fószer, most tuti miatta leszek egy életre lelkisérült" hanem legyél kicsit nyitott a dologra, ebben az esetben tényleg sokat segít a kialakul egy szimpátia benned az orvos felé :)

Hajrá, és majd mindenképp írd meg mi volt!

2019. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Ma 2-re megyünk a vizsgálatra.
2019. jan. 4. 08:18
 30/47 anonim ***** válasza:
Remelem nem lesz gond.Majd irj,hogy mi volt.:)
2019. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!