Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat, ha...

MonostEni kérdése:

Nőgyógyászati vizsgálat, ha nem akarom - muszáj?

Figyelt kérdés
Anyum a telefonombol megtudta, hogy van barátom. Szerintem 13,5 évesen ez nem akkora dolog. A barátom 16. Nem volt még köztünk semmi "olyan", csak ő irogatott "olyasmiket". Anyum viszont nem hisz nekem, es el akar vinni orvoshoz. Ha tényleg elvisz, akkor ott megvizsgálhatnak? Nem akarom, hogy egy idegen nyuljon hozzám.

2018. dec. 18. 07:52
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

24/30!


Nem ijesztgetem a gyereket,hanem elmondom mi fordulhat elő egy vizsgálaton,mert elég nagy baj,ha nem mondta el neki az anyja és nem beszéli meg vele,mik fordulhatnak elő,mire számítson.Elég baj az,hogy csak dönt helyette és nem vonja bele a gyereket,nem beszéli meg a lányával,hogy mégis mi lenne a gyerek számára jobb megoldás.Mindent alaposan át kellene beszélni a gyerekkel.



Eleve a legtöbb helyen van gyermek gyógyász is és utána lehet neten nézni az orvosoknak is,nem rákényszeríteni,hogy oda kell mennie,ahova ő jár.


És nem arról írtam,hogy az orvos meg fogja alázni,hanem azt hogy azért beszéljen az anyukájával és mondja meg hogy várja meg kint a váróba,mert így négyszemközt tud lenni az orvossal(tehát tud vele bizalmasabban beszélni is)és akár hiszed akár nem van olyan anya akit nem igazán érdekel,hogy a gyerek szégyenlős és simán oda bevonul és csak ront a helyzeten mert se bizalmasan nem lehet beszélni miatta és ciki is a helyzet( és ilyen vizsgálatkor valóban nem nézelődjön és legyen még útba az anyuka is,ha csak a gyerek nem kéri maga azt)


Elég szomorú,ha itt olvasgattok,hogy a legtöbb lánynak jóval idősebb lányoknak fogalmuk sincs mi zajlik és hogyan a nőgyógyászoknál.Magyarul otthon anyuka nem beszél erről velük.Mindent interneten kell kinyomozniuk.


Anyukának nem így kellett volna elrendeznie a dolgokat,ha csak folyása van a lánynak,ami mint írtam lehet sima és normális fehér folyás azt akár a gyerekorvostól is meg tudja kérdezni,de gyermek gyógyász is létezik.

2019. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg mi volt.Remélem normális volt az orvos és anyukád is megvárt kint,hogy négyszemközt bizalmasabban tud az orvossal beszélgetni.
2019. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kellett egy nap, hogy rá tudjam magam venni, hogy túl legyek rajta azon, ami tegnap történt.

Amikor a váróban voltunk, felhoztam anyunak, hogy megvárhatna idekinn. Csak nevetett, hogy ugye nem gondoltam komolyan? Nem szóltam semmit. Esélyem sem volt.

Amikor bementünk, egy 50 körüli fazon volt a doki. Leültünk, kérdezgetett, de leginkább anyum válaszolt. Tudnotok kell, hogy nekem még nem jött meg az első mensim.

Aztan mondta az orvos, hogy vonuljak be a függöny mögé, és vetkőzzem le. Anyum ezalatt végig beszélt a dokival, hogy milyen vizsgálatokat lehet csinálni.

Aztan fel kellett ülnöm a vizsgáló székbe, ahogy mondtátok. Ott nem csúsztam le eléggé, kicsit rossz volt, hogy kétszer szólt rám, hogy menjek már lejjebb.

Először ultrahanggal nézett a hasamon keresztül, aztan mondta, hogy vesz mintát is és hogy lát egy kis gyulladást, és a méhszájról is akar valami mintát venni.

De ezeket mind igazából anyumnak mondta, ő ott állt mellette. És utána kesztyűt húzott, és akkor nyúlt hozzám ott lenn először, de akkor még nem fájt, csak mutatta anyumnak, hogy ép a szűzhártyám.

És utána viszont momdta, hogy kicsit kellemetlen lesz, mert feltesz egy eszközt, amivel mintát tud venni. Én becsuktam a szemem, mert szörnyen kínosan éreztem magam, és akkor egyszer csak úgy éreztem, mintha tüzes vasat dugott volna belém, majdnem felkiáltottam. De igazából csak egy picit jajjgattam. Szégyelltem magam..iszonyatosan.

Csak egy percig tartott az egész. Éreztem, hogy bennem volt az ujja, meg valami hideg vacak. Aztán már szólt is, hogy kész van, és mehetek felöltözni.

Hat ennyi. Túléltem, de nem akarom többször ezt átélni.

2019. jan. 5. 17:18
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom,ez így tényleg nagyon rossz lehetett.Úgy látszik a dokiba nem sok tapintat szorult.Főleg,hogy még mutogatta is anyudnak a szűzhártyád.Velem is bent volt első alkalommal anyum,de ő mellettem vagy mögöttem állt.Nekem is mindig mondják,hogy csússzak még lejjebb,nincs miért rosszul érezned magad.Azért sem kell szégyenkezned,mert picit jajgattál.Valószínű,hogy a gyulladás miatt fájt annyira meg,mert nagyon izgultál.De legalább kiderült,hogy van egy kis gyulladásod és kezelve lesz.Legközelebb remélhetőleg egy normális orvoshoz fogsz kerülni.Egyébként az ultrahangozást is ott a vizsgálószéken csinálta?
2019. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
66%

Ó,te szegény,hát anyukád iszonyatos egy nő,egy tök intim vizsgálat,ott nem lett volna semmi keresni valója,főleg ha te azt nem szeretted volna.És az hogy ennyire telibe nézni,szörnyű ez a nő.El fog veszíteni téged idővel,ha ilyen érzéketlen és semmibe vevő nő marad.Ebben a nőben semmi tapintat nincs.


De az orvos is tök tapintatlan volt,mi az hogy oda hívja anyádat és te meg mintha valami tárgy lennél,egy eszköz ott ülsz széttett lábakkal,eléggé kellemetlen helyzetbe eleve, anyád meg végig nézi ahogy a nemi szerved széthúzzák,meg benyúlnak mintát venni,az orvos meg végig mutogatja neki ezt.


Ez a megalázás magas foka!

Na én ettől tartottam hogy meg csinálja ezt veled!

Nem te vagy az első akinek ennyire erőszakos anya volt és hasonlókat írt le.


Apukád mit szólt?Nem mesélted el,hogyan bántak veled?

Hogy anyád semmibe vett?

Meg végig nézte?

Meséld el apádnak és kérdezd meg,mit szólt volna,ha az apja őt erőszakkal urológushoz vitte volna(idős,unszimpatikus nőhöz)és ott mindent végig nézet volna akarata ellenére és egy csomó kínós vizsgálatot elvégeztek volna,prosztata vizsgálat stb.



Tudod nincs olyan egy normális nőgyógyásznál sem,hogy szétnyitja kézzel a nemi szerved és megmutatja az anyádnak hogy ott van a szűzhártyád!

Ilyen nincs.



Hát ezért fog téged majd elveszítenie.



Hogy egy kicsi empátia,együttérzés sem volt egyikbe sem az nagyon durva.



Akár milyen erőszakos is anyád ezek után igen is a sarkadra kell állni,hogy soha többet ne tudjon ilyen bánni veled.


Semmiképpen se feküdj le 16 éves korod előtt,legyen erkölcsi tartásod szerelem ide vagy oda.


-És másoktól akár idősebb barátnőktől,rokontól,egy idősebb unokatesótól érdeklődj vagy a neten kutakodj hogy a lakhelyedhez közel van e jó nőgyógyász,kit tudnak ajánlani,mert bármikor szükséged lehet orvosra és 14 éves kortól már egyedül,a szülők tudta nélkül is el lehet menni orvoshoz.

-Én ehhez az orvoshoz soha többé nem akarnék elmenni,életbe nem szeretném látni.

Te voltál a beteg,veled kellett volna mindent megbeszélnie és arra figyelni,hogy neked minél kevésbé legyen kínos és fájdalmas a vizsgálat

Ez az orvos emberileg nulla.


-Azért tanulj meg megállni a sarkadon,hogy többet anyukád ne tudjon semmi ilyen helyzetbe belekényszeríteni téged.Meg kell megtanulnod,hogy ha te megmondod határozottan az orvosnak hogy anyukád ne menjen be,akkor azt figyelembe is vegyék és eleget is tegyenek annak.

-Tehát ha 14 éves leszel már saját magad is választhatsz akár nőgyógyászt is,sőt a gyermek gyógyászatra is elmehetsz egyedül is.



A mintavételt nem korrektül végezte el az orvos.Mivel felnőtt vagyok már nem vagyok szűz,de amikor kézzel benyúl az orvos azt én is mindig megérzem(tehát nem biztos hogy gyulladás miatt lenne az amit éreztél),több nő is írt,hogy az a rész néha kellemetlen néhányunknak.

Viszont az az eszköz amivel benyúl az kacsa,azt sose érzem és normálisabb helyeken,van már rugalmasabb kacsa is szűzek számára kisebb és rugalmasabb ez az eszköz és már nem hideg,fémet használnak.



-Nagyon sajnálak.

2019. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Az ultrahangozás is a vizsgáló székben volt. Apum nem él velünk, kb két havonta látom. Szóval neki nem tudom elmondani, szerintem amúgy kiröhögne, hogy kényes vagyok.

Az szerintetek normális, hogy tegnap még egy picit vérzett?

2019. jan. 6. 07:57
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Engem eddig mindig ágyon fekve ultrahangoztak.De lehet úgy is lehet,csak még én nem hallottam róla.Egy pici vérzés talán még belefér,de azért figyeld.Meg próbálj beszélni anyuddal,hogy ez így nagyon rossz volt neked és legközelebb máshoz szeretnél menni.
2019. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Harmadik napra elmúlt a vérzés... Viszont... Jol sejtem, hogy mivel belenyúlt nekem ott lenn, és vérzett is, hogy most viszont már nem vagyok többé szűz? :(
2019. jan. 8. 07:43
 39/47 anonim válasza:
100%
Simán lehetsz még. A szűzhártya viszonylag rugalmas, a legtöbb közepén vagy valahol van egy kis lyuk, biztosan óvatos volt azért a nőgyógyász. Egyébként meg nem attól vagy szűz, hogy van szűzhártyád. Van akinek a sport miatt tampont kell használnia, vagy ilyen-olyan okok miatt már kiszakadt neki, de attól még nem volt senkivel, tehát szűz... Esetleg nézd meg a YouTube-on Hormonmentes szűzhártyáról szóló videóját, ott jobban elmagyarázza a Janka...
2019. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Csak alul vizsgált meg vagy a melleidet is áttapintotta? Mert elvileg egy teljeskörű vizsgálat arra is kiterjed.
2019. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!