Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat, ha...

MonostEni kérdése:

Nőgyógyászati vizsgálat, ha nem akarom - muszáj?

Figyelt kérdés
Anyum a telefonombol megtudta, hogy van barátom. Szerintem 13,5 évesen ez nem akkora dolog. A barátom 16. Nem volt még köztünk semmi "olyan", csak ő irogatott "olyasmiket". Anyum viszont nem hisz nekem, es el akar vinni orvoshoz. Ha tényleg elvisz, akkor ott megvizsgálhatnak? Nem akarom, hogy egy idegen nyuljon hozzám.

2018. dec. 18. 07:52
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Azért elég durva lett volna ha még a melleit is tapogatni akarta volna az orvos,amikor semmi tapintat nem volt benne a kislány iránt.


Én akárhány orvosnál jártam eddig csak kérésre nézték meg a melleket.



Én nagyon sajnálom,hogy ilyen szülei vannak,nincsenek tekintettel rá,megalázhatják,a szeméremérzetét semmibe vehetik és lekicsinyelhetik a gondjait.A legszomorúbb hogy az orvos is semmibe vette.

2019. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
Nem nyúlt a mellemhez. Épp elég volt így is, amit csinált. Azóta is ezzel álmodom.
2019. febr. 1. 16:22
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen autoriter, megközelíthetetlen és tapintatlan szülőket sosem értettem.

Mert oké, fontos a gyereke egészsége, de ez a bizalmatlanság és szűzhártyanézegetés, mintha csak szaúdarábiában lennénk....

2019. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Én rettentően sajnálom a gyereket,ez az egész sajnos nem a gyerek egészségéről szólt,ha arról szólt volna akkor lenne testi és lelki egészség is és a gyereket olyan orvoshoz viszi el aki a gyereknek is megfelel,vannak kifejezetten tini és gyermek gyógyászok és persze a legnagyobb diszkrécióba zajlott volna a vizsgálat a gyereket felkészítve hogy mi fog történni,nem pedig még emberszámba sem venni és mintha valami állatka lenni úgy bánni vele.


Nem tudom egy szülő,hogy lehet ennyire szívtelen és érzéketlen.

2019. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy érzem, hogy ez az orvos és anyu közt zajlott az egész. Mintha én ott sem lettem volna... Mint egy játékszer. :(
2019. febr. 8. 08:13
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy is volt,ez nagyon intim vizsgálat és te mint egy darab tárgy úgy feküdtél ott a legkiszolgáltatottabb és elég megalázó helyzetben,plusz az orvos is egy rettentően bunk.ó ember volt,hisz legalább arra lett volna tekintettel hogy egy 13 éves gyerek vagy,most jársz itt először,teli félelemmel,még a felnőtt nők is akik ide járnak évi egyszer azok aggódnak,félnek,nem hogy egy 13 éves lány.


Meg kellett volna nyugtatnia,beszélnie hozzád és veled és figyelni rá és arra törekedni,hogy neked a legkevésbé fájjon és ne legyen annyira kiszolgáltatott és megalázó az egész helyzet,nem oda hívni az anyád,hogy az meg mindent végig nézzen és mintha valami próbababa lennél úgy mutogassa végig anyádnak meg magyarázza hogy mit csinál

2019. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nincs esetleg egy nagykorú (nő)rokonod, akivel erről beszélhetnél pl. nagymama, nagynéni? Hátha ő jobb belátásra bírná az önfejű anyadát, hogy vegye már figyelembe a te érdekeidet is.


Egyébként az tényleg korai, hogy 13 évesen (a féléveket nem számoljuk, nem óvodában vagyunk) 16 éves barátod van! Az ilyen srácoknak már mások az igényei, lásd. az írkálgatásai.


Ha nem állsz ki magadért könnyen 2 tűz közé kerülsz: az agresszor anyád és a kangörcsös pasid közé! Ne hagyd magad!

2019. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!