Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyi sérülést ami anno műtve...

Agyi sérülést ami anno műtve is volt a mai világban nem lehet kezelni, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Mai világban tudnak valamit kezdeni az orvosok egy agyi sérült emberrel?Úgy értem az illetőnek 10 éve autó balesete volt kómában is volt egy jó darabig aztán műtötték de az agylebenyből vagy miből vettek ki valamennyit meg a bálagyfélteke lehet jobban sérült egy ideig mozogni sem tudott.Anno jártak orvoshoz,nem tudom hány éve és most már tud mozogni de csak csúszva tud az illető közlekedni a földön meg folytonos idegi rángásai vannak,meg bordás falnál szokott felállni szóval az is meg neki de ugye a rángások miatt meg a kapkodás végett volt,hogy elesett.Az orvos azt mondták stimulálta az idegeket több ponton is de úgy kb ennyit tudok az egész esetről.

2019. okt. 5. 00:20
1 2 3
 1/22 anarchy666 ***** válasza:
Azt az agyterületet, ami súlyosan sérült a balesetben, illetve műtétileg el kellett tavolítani már sehogy se lehet pótolni.
2019. okt. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Egy ilyen súlyos agykárosodást a jelenkori módszerekkel nem lehet helyrehozni egyelőre.

Az agykéreg tényleg nagy plaszticitással bír, de ekkora sérülésnél limitált.


Valószínűleg a motoros kérge sérült.


A jövőben talán lehet pótolni ideg-gép interfészekkel és bőr-őssejtből növesztett agyszövettel amely axonokat növeszt és kapcsolódik a hálózathoz.

2019. okt. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Egyelőre az orvostudomány még a lassan bekövetkező degeneratív károkat (demencia, Alzheimer-kór, Lou-Gehrig lateralscelosis) se tudja gyógyítani, nemhogy a balesetek okozta, sokkal súlyosabb károkat. Az abszolút nulla magyar egészségügy meg aztán főleg nem.
2019. okt. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az őssejt dolgról én is olvastam,meg a kísérletekről.
2019. okt. 5. 01:49
 5/22 A kérdező kommentje:

# 3


Sajnos :(

2019. okt. 5. 01:50
 6/22 anonim ***** válasza:
Szörnyű egyebkent szerintem,h ha valakinek az agyával lesz valami alig van rá megoldas...h ezzel a területtel alig vagy kb semennyire se foglalkoznak nagyon. Főleg itthon. Neha azt erzem azert mert ez tul bonyolult lenne nekik vgy nem is tudom....
2020. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Magyarország kiemelkedő agykutatásban amúgy.

Csak főleg állatkísérletekben.


Emberen nem lehet kísérletezni, de jó hír hogy két nagy kutatóközpont is indulni fog hamarosan Budapest - Debrecen vonalon. MIT is részt fog venni a dologban, agysebészekkel együtt.


Majomkísérletek, Humán agysebészet, retinasebészet, látásvisszaállítás, epilepszia, Alzheimer, Parkinson kór. Ezeknek a hasznosítható kutatása fel fog pörögni hamarosan. Ha minden jól meg Közép-Eu kiemelkedő központja leszünk a területen...

2020. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

7es valaszolo. 6os vagyok. Wow. Azta. Koszi h ezt megirtad....en ennek nagyon orulok,persze az en oroblemamon lehet nemtudnak majd segiteni,de sebaj.

Kérdezo pedig:bocsi h a te kerdesed alatt irogatok ilyeneket. Csak 1. Alapbol erdekelnek az agyi dolgok....meg igen jo lenne ha fejletebb lenne ez a terulet,de ugy tunik az. 2. En nekem elvileg idegkaroaodasos fajdalmam van es pokoli fajdalmakkal elek evek ota. Teljesen lekorlatozza az eletem es 20as eveimbe vgyk...ugyh durva. Es elvileg azt mondjak h idegkaroaodasos fajdalmam van...meg ha az egyik ideg kuldi az agyamnak h faj mikozbe nem...szoval vhol ez is agyi meg idegi problema de nagyo nehez rajonni meg kezelni. Neha mar ugy gondolom ha megjalnek csak akkor lenne vege. Meg hat igen. Az ilyen ideg dolgokat kb semmi vizsgalat nem fogja kimutatni. Mert nem a labamon es a kezemen van a baj es elvileg eng-t is csak ott csinalnak....

2020. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

fMRI vizsgálattal emberen is területi szinten kimutatható az ilyen neurogén, neuropátiás fájdalom.


Lehetséges hogy elektromos stimulációval (implantátum chip), vagy a hibás csatlakozás felderítésével és gátlásával ezen segíteni lehet a közeljövőben.


Állatkísérletekben már teljes agyi terület ki-be kapcsolható implantátumokkal, nagyon pontosan szelektíven.


A mi laborunkban is vannak génmódosított vírussal beoltott egerek, amiknek fényérzékenyek az idegsejtjeik, így ki-be lehet kapcsolni agyi központokat. Akár a félelemérzetet, vagy a fájdalmat, bár ez kutatás alatt áll. Lehet emlékeket érzéseket implantálni egér agyba már.


Sőt gondolom hallottál Zente 700 milliós gyógyszeréről. Az egy génmódosító vírus koktél, meghozzá AAV9, ez egy náthához hasonló vírustípus, ami nem fertőző csak lokálisan az idegsejteket célozza meg.


Zente egy olyan génmódosító infúziót kapott amivel ezek a kis náthavírusok bejutottak a gerincébe, és beültették az ott lakó kórosan működő és elhaló neuronokba a jó génszakaszt. Magyarul kijavította a vírus a még megmaradt de hibás sejteket.


A mi laborunkban is AAV9-et használunk, és le tudnánk gyártani akáe Zente gyógyszerét is. (Szerintem akár pár millióból is) Nyilván nem engedik, mivel nagyon figyelni kell a tisztaságra. Azért került 700 millióba, meg az állat-humán kíserletek miatt.


A génterápiák egyre terjednek... szerintem akár éveken belül lehet kezelés a fájdalmadra.


Kitartás.

2020. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

# 7


Ez mind szép és jó,de valószínű nem a kis átlag embereknek fognak segíteni ezzel a sok jó dologgal,hanem annak aki meg tudja fizetni.Pedig amúgy hasznos dolgok lennének.

2020. jan. 7. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!