Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vállfájdalom- Mit tegyek?...

Vállfájdalom- Mit tegyek? Gyógytorna vagy jóga?

Figyelt kérdés
Kb egy éve kezdett el fájni a vállam, de akkor még nem napi szinten mint most. Tavaly minden csütörtökön és vasárnap nehéz bőrönddel buszoztam és vonatoztam haza és mindig csak a bal kezemmel emeltem meg. Voltam röntgenen és MRI-n is, mindkettő negatív lett. Jelenleg kinezológiai tapasz van a vállamon, így valamivel elviselhetőbb a fájdalom. A bal kezemet nem bírom csak egy bizonyos szintig felemelni, a fésülködés, öltözés, hajszárítás nagy fájdalommal jár, elzsibbad a kezem ha 5 mp-nél tovább emelem fel. Nem hiszem hogy ez számít, de tavaly szeptemberben két hét alatt több mint 10 kg-ot fogytam, stressz miatt. A kérdésem az lenne, hogy tudok valamit tenni a gyógyulás érdekében? Gyógytorna vagy jóga segíthet?

2019. nov. 11. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
A harmadik: csontkovács, vagy ortopédia.
2019. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Voltaren vagy Cataflam 50 mg, 1 tabletta kb. 1 napra fájdalommentességet biztosíthat.
2019. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hasonló gondom, házfelújítás, festés, glettelés után (felfelé dolgoztam). Hetekig nem akart javulni és a végén már aludni sem tudtam tőle. Reumatológián fizikoterápiát írtak fel rá és Flector port. A Flector elég hatásos volt, mire lement a fizikoterápia, nagyjából elmúlt. Jó 3 hónapig nyűglődtem vele. MR-t miről csináltak? A nyaki gerincszakaszt vizsgálták? Nyaki gerincsérv is lehet az oka.
2019. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nyakamat és a vállamat is röntgenezték, az Mri a vállamról készült. Mind a három negatív lett. A flector port még nem próbáltam, de kifogom. Köszönöm az eddigi válaszokat 😊
2019. nov. 11. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Vérvétel sem ártana a hirtelen fogyás miatt.
2019. nov. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Gyógytornász 1000x többet tud, mint egy csontkovács, úgyhogy csontkovácshoz nehogy elmenj. Gyógytornász lesz az, aki segíteni fog tudni, a jógaoktató csak egy általános tornát tart, nem egy számodra specifikusat, és nem tud manuálisan egyéb módszerekkel kezelni, mint egy gyógytornász.

És tényleg nem ártana egy vérkép sem.

24L gyógytornász

2019. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!