Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Begyulladt a lábujjam, mit...

Begyulladt a lábujjam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A jobb lábamon a hüvelykujjam jobb sarkánál begyulladt. Úgy történt, hogy zuhanyzás közben ahogy felpuhult éreztem hogy van egy kicsi kilógó bőrdarab szerű (de annál keményebb, de nem köröm) valami, amit én ügyesen letéptem, de a töve ott maradt és két nappal rá begyulladt. Eleinte betadinnal kenegettem, de nem hatott, ugyhogy elkezdtem tetrannal, attól elkezdett gennyezni és azóta annyira nem fáj mint előtte, de nem múlik el, gondolkodom az orvoson, de annyira nem gátol semmiben, csak zavar hogy ha rosszul mozdulok fáj illetve a cipőben van egy elviselhető de állandó fájdalom. Ha van valakinek bármilyen gyors hatékony megoldása azt szívesen fogadom.
2019. dec. 8. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Napi 2szer áztasd ki meleg vízben és nyomd ki . Nem kell sebész sem orvos .
2019. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne Tetránnal kend,hanem Betadine-al! Az ilyen területek kömmyen gombásodnak és antibiotikumok elősegítik a gombásodást. Kend be Betadine-al és kösd is be, ha eddig nem tetted! Ha lehet, ne nyomódjon,amikor csak lehetőség van rá ne vegyél cipőt. Így a gyulladás el fog múlni max. 7-10 nap alatt. Utána viszont menj el pedikűröshöz,aki ügyesen eltávolítja a még bennmaradt részt.
2019. dec. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy deci hideg vízben oldj fel 3 hyperol-tablettát, ás azzal átitatott vattát nyomkodj rá gyengéden. A legjobb fertőtlenítő. Amikor csak ráérsz, otthon vagy, csináld, vagy 2-3 napig. A másik, hogy vegyél patikában Gentamicin-Wagner kenőcsöt, adnak recept nélkül, és naponta 4-5-ször kend be vele a sebet, vattát rá, és lazán kösd be. Elég papírzsepit rátekerni, arra a zoknit. Ez a gennyes fertőzést húzza le. Lehet, hogy kell rá 3-4 nap, de rendbe fog jönni.
2019. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig nem kötöttem be és nem is áztattam. Viszont azt nem írtam bele, hogy a köröm mellet kicsit sebes.
2019. dec. 8. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegyél rá éjszakára párakötést, mert lehet bentebb is van pici genny. Nekem is úgy volt már háromszor is. Fájt, lüktetett, be volt gyulladva. A bőrt szakítottam be én is. Kétszer megvágták, mert nem mentem vele 1,5hétig. Aztán a harmadik alkalommal már párakötést tettem, meg kenegettem és elmúlt.
2019. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!