Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől piros a sebem?

Mitől piros a sebem?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja estem el aszfalton és lehorzsoltam a kezemet. Kb 2db kisebb és egy nagyobb seb lett. A kicsik már teljesen bőrszínűek, de a nagyobb sebem még mindig piros és kicsi kemény is, olyan mintha valami réteg lenne rajta. Ez normális? Sokszor estem már, de még soha nem gyógyult így a horzsolásom.

2019. dec. 22. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyulladastol.
2019. dec. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Be van gyulladva. De milyen rétegről beszélsz? Var van rajta? Ha 1,5 hónapja igen,akkor nem csoda,hogy nem gyógyul, illetve begyullad. A var egy kemény réteget képez a seb felületén,amivel elzárja a levegőtől,így a kórokozók elkezdenek alatta szaporodni és ez okozza a gyulladást. Csinálj kamillateát és amikor langyos,akkor egy gézlapot átitatva hagyd rajta addig,amíg ez a vastag réteg fel nem puhul. Akkor óvatosan dörzsöld le róla a felpuhult részt. Lehet,hogy egy kicsit fájni fog és vérezhet is,de az nem baj!Sőt! Akkor jó ha sikerül ezt a réteget teljesen eltávolítani róla. Utána kend be Betadine kenőccsel (ne folyadékkal,mert az ismét elkezdi szárítani!) és kösd be. Kötözd naponta addig,amíg már nem piros,nem fáj és nem váladékozik.
2019. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!