Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez most törés vagy repedés?

Ez most törés vagy repedés?

Figyelt kérdés

Ez a pontos diagnózis:

"Bal kéz V. ujj: A középperc basisan, volarisan disloc. nélküli, ferde lefutású törésvonal látható."


A balesetet egy kosárlabda okozta, rosszul kaptam el és hátrahajlott az ujjam.


Illetve nekem fura, hogy nem kaptam rá semmilyem rögzítést, se sínt, se gipszet, minden nap diclofenakkal kell kezelnem borogatás mellett, utána pedig géz a két ujjam közé és Leukoplasttal összekötni. 4hétre írtak ki tesiről és edzésről.


A baleset napján mentem el orvoshoz (sztk-ba), aznap egyáltalán nem tudtam mozgatni az ujjam, annyira fájt. Meg úgy önmagában is sajgott. Ez a 3.nap, mostmár tudom mozgatni valamennyire, és mostmár kék az egész :D


Meg valami olyat mondott az orvos, hogy valami kis csont szokott ilyenkor "lepattanni". Fogalmam sincs, hogy mire gondolt amúgy :D


Ezek alapján meg tudja mondani valaki hogy ez törés-e vagy csak repedés?



2020. jan. 10. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmozdulás nélküli törés.
2020. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A legártalmatlanabb, legáltalánosabb törés, ahogy #1 is mondta.
2020. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Törés, de nem mozdult el.

Azért nem kaptál rögzítést, mert a gipszbe csak bele dagadna a kezed, és nem olyan mértékű a sérülés, hogy ez indokolt legyen.

Így gyorsabban gyógyul, de a kosarazást még ne erőltesd 6 hétig. (ennyi kell a csont összeforrásához)

2020. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! <3
2020. jan. 10. 23:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintén kosárlabdától eltört a hüvelykújjam és könyékig begipszeltek.

Valamilyen rögzítést kellett volna kapnod mivel így nincs mi tartsa az újad. Nem is értem.

2020. jan. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van , nekem is volt már ujj toresem és úgy tudom hogyha a felső vagy középső ujjperc törik akkor csak ilyen csukloig erő alumínium sín , ha alsó vagy kozepkez csont akkor alkar gipsz . Hat pont ez szolgál arra hogy ne mozduljon el a törött csont .
2020. jan. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmozdulás nélküli törés gyógyulási ideje mennyi általában ?
2020. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt elmozdulva és 6 hétig kellett gipszben legyek.
2020. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 a kérdesben benne van, hogy 4hét. Nyilván ez az ujjtörés. Egy sípcsont pl azért nyilván több.


#3 ez nem túl jó magyarázat, részleges bokaszalgszakadást sínbe raktak. Egy törést akkor miért nem?


#5;6;8 hát en sem értem, hogy most így mi van. Igazából már annyira nem fáj, és egész jól mozog, de ettől függetlenül ez törés. De ez valami új dolog lehet, mert osztálytársam eltörte nem olyan rég szintén az ujját, csak ő a felső ujjpercét, és ő sem kapott se gipszet, se sínt.


Jó persze így azért könnyebb, csak nehogy baj legyen belőle később... :/

2020. jan. 11. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!