Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi a gyógyulási idő, ha...

Mennyi a gyógyulási idő, ha 2x is kiugrott a váll, és nincs műtét? Többi lent

Figyelt kérdés
Regényemhez szeretnék infót. Amit eddig tudok, azt barátnőmtől kaptam, de sajnos most hiába kérdezem őt. A szereplőmnek 2x megy ki a válla. A második alkalommal műteni akarják neki, de erre nem vállalkozik, ezért merevítőben van a válla. Kérdésem, hogy a második alkalom után hány hétig kell hordani a merevítőt és milyen kezelések (torna, masszázs stb) kellenek a teljes gyógyuláshoz? Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

2020. jan. 17. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ismerős férjének kb 4 hónapja rögzítőben van, most fogják műteni január végén, nem javult
2020. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sellolany ***** válasza:

Vallficamot tilos masszírozni!

A rögzítőt 3 hétig kell hordani, kivéve öregeknek, nekik egy hét, mert hamar lefagy az izomzatuk.

Ez idő alatt nem szabad mozgatni, csak pár gyógytorna gyakorlat van, amit csinálhat, olyan, amitől szinte nem mozdul az ízület.


A gyógytornát a 6. héttől kezdik általában. Vannak a "sima" vállerősítő gyakorlatok, meg az ún. proprioceptikus torna. Nézz utána! Azért kell, mert ficam után a rögzítés miatt "elvész" a kapcsolat az izmokkal és az agy nem tudja, hol van a karod. Konkrétan nyúltam a pohárért és mellette, a levegőbe markoltam, nem talált oda a kezem.

A teljes gyógyuláshoz sok minden kell, megfelelő rögzítés, torna, illetve eleve az, hogy a ficam nem okozott maradandó károsodást. Például nem vált le akár csontdarab, nem szakadtak szalagok.

2020. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!