Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet, hogy műteni kell majd....

Lehet, hogy műteni kell majd. Valakinek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Porcbetegségem van és tavaly elég nagyot estem lóról, megsérült a porcom. A doktorunk írt fel gyógyszert amire kiderült, hogy allergiás vagyok. Most a vírus miatt nem rendel, de a későbbi vizsgálat után valószínűleg szóba fog jönni a műtét. Nem tudom, hogy valakinek volt e már hasonló helyzete, ha igen akkor egy térdműtét hogyan zajlik?

2020. márc. 20. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sérült porcra gyógyszer? Milyen porcbetegséged van? Mit kaptál rá? Milyen műtét vár rád? Nem fogalmaztál jól, így nehéz válaszolni.
2020. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Artrózisom van és porcerősítőt kaptam + ugye gyógytesi gyógyúszás, a műtét csak szóba jöhet de nem biztos.
2020. márc. 20. 14:41
 3/12 A kérdező kommentje:
És a flector kenőcsöt kihagytam.
2020. márc. 20. 14:42
 4/12 anonim ***** válasza:
És milyen műtét jön szóba? A porcerősítő egyébként nem gyógyszer.
2020. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Egy évig felejtsd el szerintem a műtétet.
2020. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Condrosulf 400 mg kemény kapszula reggel, este 1. Ha nem sikerül gyógyszeres kezeléssel sem helyrehozni akkor kell műtét, nem tudom milyen azt nem mondták. De utána olvastam, ilyenkor elvileg ezeket szokták csinálni:

Az ízület megszüntetése összecsontosítással.

Ízületiprotézis-műtét.

Artroszkópiás (ízületi tükrözéses) átmosás és szöveteltávolítás.

Remélem minél hamarabb lecseng majd ez a járvány és mehetek kontrollra.

2020. márc. 20. 15:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Condrosulftól csodát nem várhattál volna. Van amikor segít, de az attól függ mekkora a kopás. Első körben artroszkópiád lesz, ott megnézik mi a helyzet odabent. Nekem akkor derült ki a porchiányom, MR semmit nem mutatott. Utána elválik a hogyan tovább.
2020. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És az hogyan zajlott?
2020. márc. 20. 15:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Egynapos sebészet keretein belül, altatással. Maga a beavatkozás kb. 45 perc, Kukucska, lesimítás, átmosás. Utána fekvés, majd a műtétet követően engem 4 óra hossza múlva elengedtek. Aztán jött a nagyműtét, porcpótlás, mozaikplasztika egészen pontosan.
2020. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszaid🥰
2020. márc. 20. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!