Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Rettegek attól, hogy kimegy a...

Rettegek attól, hogy kimegy a bokám! Egyfolytában. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég gyenge mind a két bokám, és eddig nem is féltem attól, hogy kificamodik, de legutóbb (egy fél éve) akkor ment ki mikor lefele menten a lépcsőn és szerencsére az utolsó lépcsőfokról léptem le. És nem is lett nagyobb baja, csak otthon kellett maradnom pár napot és jegelnem. De egyre csak az jár a fejemben, hogy mi lett volna ha a lépcső tetején megy ki a bokám és leesek a lépcsőn.. és folyamatosan olyan szituációkba képzelem magam, ahol a legkellemetlenebb lenne egy bokaficam. Szétszed belülről ez a gondolat és azóta nagyon figyelek a lépéseimre de tudom, hogy nem figyelhetem minden egyes mozdulatomat egyfolytában. Az a legrosszabb, hogy nem tudok bízni a saját testemben és reflexeimben. Nagyon rossz érzés és az jár a fejemben hogy mennyire nem akarom újra átélni azt a fájdalmat és kellemetlen érzést, amikor csak úgy összeesek.

Van bárkinek bármilyen tanácsa? Akármi..



2020. ápr. 26. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyugtatna meg, ha felvennél egy bokarögzítőt olyankor, amikor lépcsős helyre mész?

Pl. ilyesmit, mint ezek:

[link]

Hátha nagyobb biztonságban éreznéd úgy magad.

2020. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ne szedj több viagrát.
2020. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a (gyors)választ és tanácsot, van ilyen bokarögzítőm, amit szoktam is hordani, tesiórán mindig, az egy kicsit megnyugtat ha pl futni kell, de emlékszem, hogy kb 2 hónapja tesin gerendáztunk és nem volt nehéz a gyakorlat, csak fel kellett ugrani egy kicsit és megcserélni rajta a két lábamat és egyszerűen nem mertem megcsinálni. Csak végigsétálni tudtam rajta, de azt is remegő lábakkal és kivert a víz mert olyan keskenynek éreztem azt a gerendát. Ugyan ez volt magasugrásnál is, csak ott attól féltem, hogy ha átugrom a rudat és leérkezek a szivacsra akkor azon megy ki a bokám. És neki sem mertem futni. Szóval ilyesfajta gátlásaim vannak. (Egyébként szerencsére a tesitanárom nagyon megértő, látta, hogy nagyon félek, nem is eröltette, de én borzasztó cikinek éreztem magam és nagyon féltem is, majdnem elsírtam magam.) Szóval remélem, hogy az talán segít valamit, ha folyamatosan hordom a bokarögzítőket, akárhova megyek.

Igazából néha úgy érzem magam e - miatt mintha valami fogyatékosságom lenne. Mármint pl amikor lemegyek egy lépcsőn akkor kínosan figyelek minden mozdulatomra, ha van korlát akkor abba mindig kapaszkodom, mások meg kettesével ugrálnak le róla, a barátaim is csak néznek, hogy mi van velem.

2020. ápr. 26. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!