Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Másfél hónapja leforráztam a...

Másfél hónapja leforráztam a kezem és még mindig látszik a helye. Mikor fog elmúlni?

Figyelt kérdés
Körömvirág krémmel kenem, de még mindig látszik. Nem olyan feltűnő, de ha valaki jobban megnézni akkor észrevehető, hogy ott pirosabb. Eléggé zavar. Mennyi idő mire teljesen eltűnik a pirosság?
2020. jún. 27. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy komolyabb égésnek teljesen valószínűleg sosem fog elmúlni a nyoma.

Pl én egyszer felforrósított műanyaghoz értem az alkarommal, és mint a viasz, egy vékony réteg egy pillanat alatt rádermedt, jól megégetve közben. Na most ez több, mint tíz éve történt, de azon a részen halványabb a bőröm. Pláne nyáron, ugyanis ott se nem ég le, se nem barnul, de körülötte igen.

2020. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
3 éve egy haverral versenyeztünk kitudja a forró radiátoron tovább tartani a kezét kb 1 percig volt rajta az enyém és a mai napig látszódnak a csikok az alkaromon :D.Attól is függ mit csináltál utána a kezeddel ,én pl bedugtam a hideg hóba mégis meglátszik
2020. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb 3 éve forráztam le a combom, a vádlim és a lábfejem, először hideg vízbe ültem, de aztán mentünk a sürgősségire, mert felhólyagosodott és iszonyúan fájt, ott fertőtlenítették, lekötözték.

A lábfejemem múlt el egyedül nyomtalanul, a másik két helyen a mai napig látszik, teljesen eltűnni szerintem sosem fog, nyilván halványult már sokat.

2020. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fog teljesen elmúlni. A pirosság elmúlik pár hét alatt, de nyoma maradhat örökre.
2020. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neee most komoly :( nem volt annyira súlyos, forrő vìz ment a kézfejemre, meg főleg a hüvelykujjomra. A kézfejemen már nagyjából elmúlt (szinte már alig látszik, az annyira nem zavar) de a hüvelykujjom még mindig piros és elég látható is :( Felesleges akkor már kenegetnem körömvirággal?

Köszönöm a válaszokat

2020. jún. 27. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Én forró levessel égettem meg a kézfejem, egy-két pici hólyag volt csak, meg sötétvörös égésnyom,meg napokig a pasim segített tusolni,mert fájt ha ráment a nem jéghideg víz. Egész tavasszal látszott. Én aloeverával kenegettem szorgalmasan, aztán nyáron a naptól védtem, és az ősz végére múlt el teljesen. Szóval ne add föl :)

(Én csak kb egy hónapig kentem)

2020. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy még mindig látszik :(
2020. szept. 15. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!