Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Talán idegsérülés?

Talán idegsérülés?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy elmentem edzeni.

Lábedzés volt, rendesen bemelegítettem, kis súllyal guggoltam, aztán jött a nagyobb súllyal guggolás(85kg)

Ilyenkor még semmit sem éreztem a lábamban.

Aztán a következő gyakorlat a lábtolózáz. 30°-ban döntött síneken kellet felnyomni a súlyt.A lábtolózás sokkal könnyebb mint a guggolás, ezért meg is pakoltam.

150-el szériáztam(12 ismétlés) aztán felpakoltam 180ra.

első 6-7 ismétlésnél nem volt gond, utána mélyebbre engedtem a lábam és elkezdtem szúró fájdalmat érezni a combom jobb felső részén. de nem nagyon fájt, csak éreztem. következő héten is volt guggolás meg lábtolózás, akkor már jobban fájt, és úgy döntöttem, hogy abbahagyom egy kis időre, addig csinálom olyan gépeken amitől nem fáj vagy nem azt az izmot kell használni.

amikor azt a rész érintem meg ahol szúrt, tompán érzem az érintést, nem akarok visszatérni a komolyabb lábedzésre. de kezdek aggódni hogy komolyabb a gong mert ez három hónapja történt és ugyanúgy tompa érzés van.

Bocsi a hosszú szövegért.



2016. jún. 12. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

"amikor azt a rész érintem meg ahol szúrt, tompán érzem az érintést" - így távolról ez tűnik a kulcsnak. Ez alapján tényleg idegi probléma lehet, talán csigolya elmozdulás. Csontkovács tudja kezelni, vagy otthon valakivel megcsináltathatod a lábtolózás terhelésének az ellenkezőjét, egy gerinc nyújtást:


https://www.youtube.com/watch?v=tEhzPHw7g-4


Az a baj, hogy a lábtolózás egy extrém nyomó hatást tesz a gerincre, facsarja ki a porckorongok víztartalmát, laposítja el őket. Csontkovács kezelés előtt az állapotfelmérésnél nem 180 kilóval, csak saját testsúlyból 30-40 kilóval szoktuk összenyomni a gerincoszlopot, már jön ki egyből, hogy hol van discopathia. De utána egyből szét is nyújtjuk, nem hónapokkal később...

2016. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!