Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Baleset után felépülés (hogyan...

Baleset után felépülés (hogyan)? Kifejtem lent (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Eltört a jobb lábam (sípcsont), majd másnap megműtötték. Ezután következett 6 hét fekvőgipsz. Október 9-én levették végre. Lábujjtól combig érő gipsz volt (könnyített gipsz szóval ennyiből jobb volt legalább🙃)


Levágták a gipszet, és meglátták, hogy az egyik drót/fém amivel rögzítették a csontot, kilóg a lábamból vagyis átszúrta a bőröm. Azt mondták nem baj, legalább könnyebb lesz kivenni. Egyébként a másik is már dudorodik, hogy ki akar bújni. Végülis ez nem baj mert tudtam, hogy ilyen történhet (fel voltam rá készülve), meg nem is fáj, csak leírtam😅.

3 hónapnál előbb nem veszik ki ezeket, addig kötögetni kell nehogy elfertőződjön.

Meg is röntgeneztek és a doki azt mondta, hogy ha nem tudná, hogy ez egy 6 hetes törés akkor azt mondaná, hogy 1-2 hete tört el.

Meg, hogy az első héten 20kg-al, utánna már 40kg-al terhelhetem. Az össz súlyom 50kg szóval a 2. Hét vége felé már igazából az egész súlyommal ránehezedhetnék ergo járhatnék is, nem?

Meg ha látta, hogy nem olyan jól fort össze a csont akkor miért mondta, hogy terheljem?

A térdem és a bokám alig bírom hajlítani, látszik a fejlődés péntek óta, de nagyon nem az igazi. Én tudom, hogy 6 hétig mereven volt a lábam de 2 nap után még a 90° közelébe se bírom behajlítani (a térdem).


Most úgy járok, hogy 2 mankó és a jobb (ex. törött láb) előre, kicsit ránehezedek a jobb lábamra, ennél jobban a 2 mankóra, és előreteszem a bal lábam.

Nyilván tudnék úgy menni mint gipszel (jobb láb levegőben), de úgy nem használnám/terhelném azt a lábam, szóval felesleges lenne.


Szobamérleget mondták, hogy ott próbálgassam a 20 kg-ot, pénteken ment is, de ma már (vasárnap) a 15kg-nál is elkezd nagyon fájni.

Nem a sípcsont hanem a talpam/sarkam fáj.


Ötleteket,tippeket tudtok adni, hogy mit csináljak (esetleg valami gyakorlatokat), hogy a térdem jobban hajoljon? Meg, hogy amikor nehezedek a jobb lábamra a lábfejem azon része ne fájjon ami érintkezik a talajjal? Vagy ezt (utobbit) el kell fogadni, és akkor összeszorított fogakkal de terhelni és hadd fájjon?


Gyógytornára nem mondták, hogy menni kéne, 30-án kell visszamenni, akkor már az az orvos néz meg aki operált.

Mert hogy tegnap elott aki volt és mondta ezeket, egy másik doki volt, mert "az én" sebészemnek el kellett mennie műteni.



2020. okt. 11. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Gyógytornász nem foglalkozott veled?
2020. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az orvos nem küldött/mondta hogy kell.

Mondta, hogy iskolába is mehetek, adott 4 hét tesi felmentést és viszlát.

Jóó 3 hét múlva vissza kell menni és akkor valszeg adnak még felmentést de na😅.

2020. okt. 11. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Gyógytornászhoz kellene menni 6 hét nagyon hosszú idő hogy nem terhelted. Neki kellene gyakorlatokat előírnia,amit otthon kellene csinálni. Mindenképp beszélj az orvossal hogy fájdalmaid vannak nem jól tudod terhelni és hogy szeretnél gyógytorszánszt.
2020. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Kerlek beszelj egy gyogytornasszal mindenkepp, ha nincs orvosi teendo akkor ok fognak tudni neked segiteni.

Kitartast!

2020. okt. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos:

9 nap telt el a gipszlevétel és a kérdés kiírása óta.


A térdemet 90°-ban teljesen fájdalommentesen bírom behajlítani.

A terhelést fokozatosan növeltem, emlékszem az első nap a 15kg is fájt, mostanra pedig a 40-45kg-ot is megbírom tartani (ugye szobamérlegen lemérve).


9 nap után már egy darab/fél pár mankóval járok, és úgy érzem maximum 3 nap múlva azt is hanyagolhatom.


Sípcsontom egyáltalán nem fáj, csak a talpamban(főként sarkamban) érzem nagyobb(45kg feletti) és hosszantartó, többszörös terheléskor a fájdalmat. Ez a fájdalom eleinte 10kg terheléskor is volt. 51 kg vagyok szóval ez hamarosan elmúlik.

A bokámat teljesen jól tudom használni, hajlítani.

A térdemet meg ahogy írtam; 90° megy, de hogyha meg akarom emelni akkor szinte csak nyújtott lábbal bírom a talajtól akár 1 mm-el is elemelni.

Najó nem teljesen nyújtott, ha kb 30°-ban hajlítom és emelem úgy még nem fáj.

Gondolom a térdemnél az izmok legyengültek, ennek kicsit több idő kell, hogy visszaépüljön, de sebaj mert látom a fejlődést 9 nappal ezelőtthöz képest.


Kicsit fura (volt) hogy nem a sípcsontommal voltak a problémák, hanem a térdemmel/bokámmal hisz nem is ezek voltak eltörve. De hát 6 hét gipszben, mozdítás nélkül kicsit "berozsdásodtak" :D

2020. okt. 19. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!