Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Félre sikerült tengerisós...

Félre sikerült tengerisós bőrradírozás után mivel lehet gyorsítani a felépülést?

Figyelt kérdés

2 napja elkezdett hámlani az arcom miközben kis nyomásra is folyékony zsír jött a pórusokból.

Kinyomtam amit tudtam és a kezembe szórt jódozott sóval és pici vízzel átsimogattam, hogy megtisztítsam a hámtól és elvileg a só fertőtlenít. Mára vörös sebek lettek rajta, az orromon pedig gennyesedik a seb. Mintha húsig marta volna! Mit csináljak vele? Nem vették fel a bőrgyógyászaton! Főleg ott néz ki így, ahol előtte alaposabban kinyomkodtam a zsírt. Mitől lehet?? Nem is csípte a só és nem dörzsöltem nagyon! Lehet köze, hogy kimentem bicózni utána? De így belement volna a por?? Mivel mossam le? Már teafaolajat se merek rátenni!



2021. jan. 4. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Inkább a nyomkodás miatt sérült meg a hámréteg.

Elég lett volna a sós dörzsi.

Neomagormon,( remélem jól írtam) vagy valami más,hámosító kenőcs segít.

Teafa olajat most ne kenj rá.

2021. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Tiszta vízzel mosd le, esetleg enyhe betadinos oldattal. Utána bepanthennel kend be! Az fertőtlenít, hámosít, és szellőzik is mellette a bőr.
2021. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, mitől folyt belőle zsír? :O
2021. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jól kicsesztem magammal, még jóhogy maszk szezon van! Nem merek krémezni, mert gyulladtnak tűnik! De hogy nem bírta ki a nyomkodást? Azt se fájdalmasan csináltam, csak úgy körömmel kiforgattam a miteszereket és közben kifolyt a zsír. De rohadt undorító volt! Úgy nem maradhatott, még így is szebb!!! :(
2021. jan. 4. 23:27
 5/19 anonim ***** válasza:
#4: Bepanthennel nyugodtan!
2021. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szétnyíltak a pórusok pöttyösre és mintha sárga libazsíros kenyeret kentem volna! Még ujjbeggyel nyomva is csorgott ki! Közben pedig pergett le a teteje. Remélem csak egyszeri allergia volt! De az is mire? Semmit nem kentem magamra, a szappan is a szokásos, a dezodorból is ugyanolyat bontottam!
2021. jan. 4. 23:30
 7/19 anonim ***** válasza:
Kép? Nem kell? Hogy a teljes arcod látszódjon
2021. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
? helyett , akart lenni
2021. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Dehogy mutatom meg!!! :( :( 4-5 nagy pattanás helye is piros duzzadt lett, az orrom pedig olyan, mintha lehorzsoltam volna!!! :( De hát reggel még nem is volt gyulladt se! Nem is tudom már, ahogy így nézem az orrom másodfokú égésre hasonlít talán legjobban. Lemosom és bekötöm, aztán holnap újra telefonálgatok, mert időpontot kell kérni! :( A sürgősségit ilyennel nem zavarom, ez nem is traumatológiai dolog, nem pofára estem csak lemostam az arcom! Minél jobban nézegetem, annál rosszabb. Már fáj is, de ezt biztos csak az ideg okozza!
2021. jan. 4. 23:52
 10/19 anonim ***** válasza:

He?? Gondoltam megnézem milyen a sérülés és ajánlok krémet, de ha nem, akkor nem.


Patikában segítenek

2021. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!