Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akik fürdőkádban szívrohamban...

Akik fürdőkádban szívrohamban halnak meg, mennyire lehet gyakori, hogy áramütés végez velük?

Figyelt kérdés

Időnként hallani ilyen halálozásokról. Pl. Elvis is pont így halt meg, persze nála gyógy- és kábszergondok is voltak.

Főleg ha vki hátával a kádnak dőlve zuhanyozza magát, ott kb. 12 V már elég lehet a halálhoz. (Szíven keresztül, kis áramút, nagy átlépési keresztmetszet, felázott bőr.) Egészséges embernél. Szívbetegnél akár kevesebb.

A kis áramsűrűség még áramjegyet se éget. Az, hogy feszültség volt a kád és a csap közt, utólag még nem is mindig bizonyítható, lehet, hogy csak akkor áll elő, amikor a szomszéd bekapcsolja a zárlatos mosógépét. EPH-ról szerintem hazánkban pár évtizede még a szakik se hallottak, Nyugaton nem tudom, mi volt a helyzet.


2021. jan. 9. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Semmi. A szívrohamot az okozza, hogy a szív erei össze vagy elzáródnak, ennek nincs köze az áramütés miatti vezetéses vagy ritmuszavarokhoz.
2021. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat a pontatlan fogalmazásért, nem különböztettem meg a koszorúerek görcsét/elzáródását az aritmia okozta szívmegállástól.

Igazából nem tudom, időarányosan gyakrabban halnak-e meg fürdőkádban, mint máshol a lakásban, lehet, hogy csak volt néhány eset, ahol a kádat mint helyszínt a hírek külön kiemelték.

De úgy vélem, biztos nem volt véletlen, hogy a kád és a kádcsap közvetlen elektromos összekötését előírták, végülis egy egyszerű felszerelés, amit ha nem felejtenek ki, adott esetben életet ment. De rengeteg esetben hiányzik, és amilyen sok gyatra villamos eszközt használnak emberek + amilyen gyatra sok helyen a villamos hálózat, tényleg csoda, ha ebből az alattomos veszélyforrásból nincsenek gyakran balesetek.


off: Nincs zárlatos mosógépünk és nem halt meg senki a szomszédban a kádban, az esetleges feltételezések elkerülésére. ;)

2021. jan. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!