Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő után épült fel a...

Mennyi idő után épült fel a strok-ból?

Figyelt kérdés

Ismerősöd csaladtagod?

Hány évesen milyen mertekű (verzedes v.elzarodasos ) strokot kapott?


Mik voltak utána a tünetek? Jaras /beszed?


Mennyi idő után engedtek ki a korhazbol (haza)?



2021. jan. 22. 18:22
 1/7 Hellmano ***** válasza:
67%
Mamám stroke-ot kapott, sajnos senki nem volt vele, mert makacs volt és ragaszkodott az egyéni életéhez és házához. Stroke-ot kapott és annyi ereje még volt ígyis, hogy átmenjen a szomszédjához, aki hívta a mentőket, de mire kiértek már annyira károsodott, hogy lebénult a jobb felére. Még elvegetált a kórházban pár hónapig, de meghalt. Szembe szomszédunk már kétszer kapott stroke-ot neki az a szerencséje volt, hogy a fia a kórházban dolgozik illetve nagy a család és mindig van valaki vele, mindkettőt túlélte és el van, azóta már elkapta a koronát , de azt is átvészelte, szóval ő elég nagy életművész, ha így nézzük :D
2021. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A párom tavaly szeptemberben (53 évesen) kapott stroke-ot.

Elzáródásos volt, időben kórházba került, így maradandó károsodást nem okozott.

Ez a "milyen mertekű" dolog azon múlik, hogy mikor kerül kórházba a beteg.

A stroke legnagyobb ellensége az eltelt idő, minél később kerül kórházba valaki, annál nagyobb a károsodás.

Tünetek. Bal keze, és bal lába erőtlen, érzéketlen volt. Bal lábára nem tudott rá állni, bal kezét csak test mellett tudta valamennyire felhúzni, a kézfeje lógott. Beszéd közben a szájának a bal oldala nem mozgott, és a bal szeme is furcsa volt.

11 napig volt kórházban, két és fél hónap után tudott vissza menni dolgozni. (Nem fizikai munka)

2021. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Attól fûgg, milyen erôssègû volt, lebènult e az illetô egyik fele vagy sem. Többnyire beszèd nehèzsègeket okozhat, meg kèz vagy láb bènulásàt. Kb.10 nap után ki dobják a strok betegeket. Akinek jó biztositása van, mèg Rehabilitációs Intèzmènybe is bekerûlhet Kórház után utókezelèsre.
2021. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én 7 éve, 12 éves koromban kaptam elzáródásos stroke-ot Ausztriában. Egy hónapig voltam intenzíven, utána rehabilitáción 5 hónapig. Még most is vissza járok egy-egy hónapra. A jobb oldalam teljesen béna volt kezdetben, és nem tudtam beszélni. Elég lassan haladtam a gyógyulással. Jelenleg a kezemet csuklótól lefelé nem tudom mozgatni, és a bokám gyengébb. Jelenleg tanulok, nem nagyon akadályoz, illetve megtanultam ezzel a "betegséggel" élni.
2021. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az nagyon durva
2021. febr. 24. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
65 elmúlt volt kolléganőm kapott annak idején strokot a munkahelyén (egészségügy). Azonnal felfedezték és viszonylag szakszerű helyi ellátást is kapott, pár hétig volt kórházban és utána a fiánál, hogy ne egyedül éljen és legyen, aki naponta rendszeresen ránéz. Meglehetősen öntörvényű személyiség lévén hamar visszaköltözött saját lakásába, a járása megsínylette, egyik lábát nem emelte megfelelően járás közben. Beszédével nem volt baj. Szomszédok segítettek neki a bevásárlásban. Nem volt kellően motivált az életben maradáshoz, ivott is és végül egy újabb stroke már egyedül érte az otthonában, napok után fedezték fel.
2021. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2021. ápr. 3. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!