Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Durvábban horzsolt seb kezelése?

Durvábban horzsolt seb kezelése?

Figyelt kérdés

Nem olyan veszedelmesen mély a seb, de a sebfelszín "friss" és váladékozik. Mi a legjobb, amit csinálhatok vele? Kössem be vagy hagyjam szabadon? Ha be van kötve, akkor beletapad a gézlap és minden cserénél újra felszakítom, viszont ha szabadon van beletapadnak a szöszök (pulcsi, bármi), plusz most még pólóban nem tudok járni, szóval mindenképp olyan felső van rajtam ami fedi...Illetve este baromira fájt amelyik nem volt bekötve, mert dörzsölte az ágynemű. Minden jó tanácsot szívesen veszek! Mit kenjek rá, ha javasolt mivel kössem. (Most gézlap van rajta Mefix-el rögzítve)

Köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 25. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Jobb lenne szabadon.


Contaxtubex gél baromi hamar összehúzza

2021. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eléggé váladékozik. Úgy is? Szerintem nem genny, a gézlapon át sárgás volt, ott kicsit megijedtem, de amikor kiszedtem belőle akkor nem gennyesnek néztem. Mintha "izzadna" a bőr azon a részen. Kb 5 cm hosszú 3 cm széles.
2021. febr. 26. 00:17
 3/3 anonim ***** válasza:

A krém csak az után ha nem váladékozik.


Nem tudom mennyire okos dolog de én kiszoktam takarítani a sebet ha olyan. Hivatalosan nen szokás,de hamarabb gyógyul.

2021. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!