Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdficamom volt, nem gyógyul?

Térdficamom volt, nem gyógyul?

Figyelt kérdés
2 hete térdficamom volt. Szokásos menet, bedagadt, belilult irány a baleseti. Ott visszatették a helyére de csak egy rögzítőt kaptam. Azt mondták nem sérült szalag, ezért pár nap múlva terhelhetem. Ez a rögzítő nem túl erős, eléggé mozog benne a térdem. Pár 10 méter után lüktet, feldagad, később már ráállni is reménytelen. Még hagynom kéne pihentetni?

2021. márc. 13. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Térdkalács ficam?

Nekem csak részleges volt (attól részleges, hogy vissza ugrott a helyére, nem az orvosnak kell vissza rakni).

Nekem azt mondta a térdsebész, hogy ilyenkor a belső oldalszalag az biztos hogy szakad, mert ennyit nem tud nyúlni. De elvileg a többi szalag, átveszi a szerepét.

Nálam nem így volt, továbbra is instabil maradt, és másodszor is ficamodott, végül műteni kellett.

De van direkt erre való rögzítő, a közepében van egy szilikon gyűrű, ami a térdkalácsot a helyén tartja.

Gyógyászati segédeszköz boltban segítenek.

2021. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetnek apróbb sérülések és eredeti állapotát a kötőszövet nem nyeri vissza, ajánlatos folyamatos rögzítést alkalmazni.
2021. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valtozott a helyzet, valoszinuleg meg ma visszamegyek a balesetire mert egyaltalan nem tudom terhelni a terdem, es egyre jobban dagad.
2021. márc. 13. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor irány vissza.

Feltelt ízületi folyadékkal, és egy kis vérrel, le kell szívni.

2021. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!