Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az izomláz ismétlődik edzés...

Az izomláz ismétlődik edzés során? Mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég kezdtem el komolyabban edzeni, elsősorban a fogyáson tartom a hangsúlyt, de egy kis problémába ütköztem.


Az edzés első napján valószínűleg megeröltettem az izmaimat, és jelentkezett nálam egy jó adag izomláz szerte a testemben. Persze, tudom hogy természetes, de ha fenn akarom tartani ezt az edzési ütemet, akkor ezt valahogy kezelni kellene.


Lehet nem fektetek elég hangsúlyt a nyújtásra ?


Lenne még egy ezzel kapcsolatos kérdésem. Tegyük fel, hogy sikerül kezelni az izomlázat, majd visszatérek a rendes kerékvágásba.

Az izomlázzal utána is meg fog gyűlni a bajom? Úgy értem, ha egyszer elmúlik, majd tovább edzek, akkor újból jelentlezik, vagy csak akkor ha hosszabb időre abbahagyom az edzést és hírtelen újrakezdem?



2021. márc. 24. 02:48
 1/1 anonim válasza:
100%
Izomláz esetén tejsav halmazodik fel az izmokban a hirtelen jött túlzott, megszokottól eltérő megerőltetés miatt,ha már kialakult jót tesz neki a ráedzès,hideg-meleg váltott zuhany,enyhe masszázs.Kialakulasa ellen fontos a megfelelő nyújtás, bemelegítés,edzés közben is fontis a nyújtás,illetve legfontosabb a fokozatos terhelès!!
2021. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!