Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag sérülés?

Bokaszalag sérülés?

Figyelt kérdés
3 éve elestem, bokám csúnyán zúzódott. A röntgen törést nem mutatott, kb.1 hétig fekvőgipsz volt, utána merevítőt kaptam, amit 1 hónapig viseltem. A bokám azóta sem tökéletes, időjárás változást megérzi, tudom, hogy ez sajnos ezzel jár. Azonban 2-3 napja megint el kezdett fájni, dagadt kicsit, kattog és néha olyan, mintha ki akarna bicsaklani. Mintha egy kisebb dudor is lenne, ami nyomásra érzékeny. Jövő héten megyek ultrahangra, azonban valakinek van ilyen problémája, mi lehet ez, mit csinálhatnak vele? Nem tudom, a szalag húzódott, szakadt-e, a röntgen nem mutatta ki. Rögzítheti az orvos megint vagy az ennyi idő után nem segítene? Tudom, az orvos megnézi, de kiváncsi lennék a tapasztalatokra.
2021. ápr. 14. 01:05
 1/4 Contefleur ***** válasza:
Lehet meglazultak a szalagok. Sajnos érdemben nem tudok segteni, de szurkolok neked, hogy minden rendben legyen.
2021. ápr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor az én bokám sérült, a traumatológus azt mondta, hogy rögzítőt csak teljes szalagszakadás esetén tesznek rá.

Mindenképp gyógytornászt kell felkeresni, anélkül nem fog rendbe jönni.

2021. ápr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így, 3 év után is használhat a gyógytorna?
2021. ápr. 14. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, csak valamivel több időbe telik! Állapotfelmérés után tanítanak neked gyakorlatokat, amivel pl. a meglazult szalagokat stabilizálhatod.
2021. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!