Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Félek szilárdabb dolgokat...

Félek szilárdabb dolgokat enni, mert félek, hogy félre nyelek és megfulladok létezik ilyen rajtam kívül még?

Figyelt kérdés

Kamaszkoromban volt egy időben, mikor feltem enni, szilárd dolgokat, mert ettől rettegtem.

Most is ez van pár hete.

A calcium magnéziumot is félek lenyelni, mert félek, nehogy félre nyeljem és megfulladok.

Van olyan ami morzsara töri a gyógyszert?



2021. máj. 15. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ne elméleteket gyártsál, kérdező, hanem fordulj szakemberhez, mert evés nélkül nem tudsz élni.
2021. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ragas nelkuli let a fogaknak se tesz jot. Lehet menni 2 havonta fogkovet szedetni...es egyebek se
2021. máj. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Elzarhatja a falat a légutakat és lélegezni se tudsz, ha véletlenül úgy nyelsz félre.


Erre az esetre találták fel a heimlich fogást. De ha véletlenül nincs aki megcsinálja és egyedül vagy akkor csináld ezt:

[link]


Szóval irracionális a félelmed mert van rá megoldás.

2021. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13

De azt is említsd meg, hogy hány emberen kell átlagosan heimlich-fogást végezni. Nem sokon. Ebből is látható, hogy ez irreális félelem. Nem fogod félrenyelni, a testünk faszán működik ebből a szempontból.

2021. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
(Nem a kerdezot akarom ijesztgetni, tőlem fuggetlenul is hall ilyet eleget, terapia kene neki erre, de nekem sajnos nem kellett messzire mennem, azt hittem, végig kell néznem anyám halálát ilyen miatt)
2021. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is ebbe halt bele, de ő már olyan demenciában szenvedett hogy szinte fel sem fogta.
2021. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!