Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Körömbenövésnél altatásos műtét?

Körömbenövésnél altatásos műtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit abszurdnak hathat a kérdésem, de szeretném tudni. Mindkét lábamon a nagylábamujján mindkét felén be van nőve a köröm. Elég mélyen, kb. 10-15-ször műtötték már: semmi sem használt. Viszont az érzéstelenítő sem hat már. Az utolsó műtétemnél megkaptam a két injekciót, és egész műtét alatt éreztem a vágásokat, és mindent. Az orvos pedig nem akart többet beadni.

Van olyan lehetőség, hogy valamelyik magánklinikán vagy bárhol altatásban csinálják?



2021. jún. 1. 18:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia 10-es:)

Meggyőző kis szöveg, leírom az én történetemet:


10-11 éves koromig versenyszerűen úsztam, 7x-es magyar bajnok az én korcsoportomban. Majd a körömbenövés szétcseszte az életem. Elkezdett nagyon erősen begyulladni, rossz szakemberekhez fordultunk, és jelenleg 16 évesen is ezzel küzdök. Nyáron lett volna tervem, hogy visszatérjek a placcomra, az uszodába, de realizáltam hogy ilyen állapotban nem kezdhetek el úszni, mert a lábam még jobban elfertőződhet a klórtól, és akár egy erősebb gyors úszásnál a lábtempónál.

Kb. 5-ször látott eddig sebész, nem működött.

Utána Győrbe egy kedves kis pedikűrös asszonyság, 2 évig kezelte a lábam. Konkrétan olyan 100 ezer forintos szerkezeteket aggatott a lábamra, amit fogszabályzónak használtak, csak ez lábra volt. A szüleim nem milliárdosok, nehéz volt kiköhögni alkalmanként egy 100-ast.

Ezután próbálkoztunk lézeres műtéttel Budán. Kétszer is. Mindkétszer úgy tűnt mintha fasza lenne, visszajött.

Ezután háromszor volt műtve Siófokon, egy másikféle módszerrel, de ott is balfasz volt az orvos. Konkrétan annyira büszke volt magára, hogy amikor Édesanyám megkérdezte tőle, hogy mi a garancia arra, hogy tényleg működni fog, az orvos annyit mondott:

“Ha nem javul meg, elviszem Magácskát a Waldorfba egy vacsorára”

Tipikus nárcisztikus f•sz, na mindegy: nem oldották meg. Itt voltam 14 éves. Most pár évig rendben volt, 3 oldalon kiáll a köröm, de nem fáj. De itt a jobb nagylábujjam jobb részén most be van dagadva.

Kollégista vagyok, szerencsére Nagymamám 17 km-re lakik, tudott behozni betadint, és sudocrem-et, ami leviszi a gyulladást, szóval most kezelem, de ez nem maradhat így.


És a fájdalomcsillapítást pedig azért írtam, mert mindegyik műtétnél éreztem ahogy a szikével kaparnak valamit, vagy amikor a lézerrel műtik a lábam. Égető érzés, és nagyon kellemetlen.


Szóval ez az egész sztori. Nem lehetek már biztos egy orvosban sem ennyi műtét után…

2021. jún. 2. 22:13
 12/13 anonim ***** válasza:
A körmöd végleges eltávolítása nem jön szóba? Értem én, hogy nem akarsz köröm nélküli lábujjat, de ezek után én már elgondolkodnék rajta.
2021. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12: félek tőle, hogy ugyanúgy kinőne újra a köröm (mert ugye a koröm kinő újra), és még jobban ártanék neki. A körömeltávolítás is csak egy kényszermegoldásnak hangzik.
2021. jún. 3. 05:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!