Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a félelmem? Pár héttel ezelőtt sikerült félrenyelnem az ételt, nagy nehezen lement, és azóta nem igazán tudok normális ételeket enni, leves megy, a joghurt is, meg az ilyenek, de a keményebb ételek nem éppen-->

Figyelt kérdés

van hogy sikerül elfelejtenem egy időre de aztán megint előjön ez a félelem...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2021. jún. 12. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kevés ételt vegyél a szádba jól rágd meg,pépesre.Egy jó darabig így csináld.Kicsit tovább fog tartani míg megeszed,de én is jártam így többször.Nekem csak így ment.Nekem is van mikor teljesen elmúlik,de mindig eszembe jut,olyankor félek nyelni.Na akkor újra úgy kezdek enni,ahogy írtam.Először gyógyszerrel jártam így,mondjuk gyógyszert azóta sem szedek,vagy csak vízbe oldódót,vagy szétrágom.Próbáld meg.
2021. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eddig így csináltam ahogy mondod, mostmár így se nagyon megy
2021. jún. 12. 11:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg még valakinek van valami tanácsa ami jól jöhet?
2021. jún. 12. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerős,az éhség ráfog vinni hogy egyél.Hamar lefogsz fogyni.Én odáig jutottam hogy kórházba kerültem mert a végén már nyelni sem mertem mert a nyálamat is félrenyeltem.Elfog múlni annyira,hogy fogsz tudni enni!
2021. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom,neked mennyi időbe telt "kigyógyulni" belőle?
2021. jún. 13. 09:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát úgy értem, hogy mennyi idő után tudtad leküzdeni ezt a dolgot?
2021. jún. 13. 10:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem gyógyultam ki belőle.Nekem is néha még előjön.olyan formában,hogy jön eggy blokk mikor nyelni kell,mert majdnem félrenyelek,akkor abba is hagyom a kajálast,mert nem merek tovább enni.Aztán csak neki látok,apró falatonként,aztán megy.Figyelve a nyelésre.Amúgy ennek már több mint tiz eve es meg mindig tart.Pszichesen bennem maradt.Pszichologushoz akartak kuldeni,de nem mentem.Ha friss nálad a dolog,akkor eltart egy darabig,de az ehseg rávisz,de maradj az apró evéseknêl.Én egyutt erzek veled tudom milyen,de nyugi ahogy múlik az idő enni fogsz rendesen.Ne görcsölj ha enni kell,en mar ugy alltam neki.Abba is kellett hagyni.Szóval leküzdeni nem tudtam soha,de enni kell
2021. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, eszek is, de elég korlátozottan, már szerintem van egy hónapja hogy volt az az incidens, és már volt hogy elmúlóban volt, tényleg rendesen ettem, aztán megint sikerült félrenyelnem, de biztos vagyok abban hogy majd ez a dolog elmúlik, mindenki járt már így, és én egy 14 éves srác nem ezen fogok rágódni, majd úgyis menni fog újra, vagyis remélem... köszönöm szépen a választ, és a segítséget, megpróbálom majd minél jobban elnyomni ezt a dolgot magamban :D
2021. jún. 13. 11:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező?
2023. szept. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!