Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábközépcsont törés. Gipsz,...

Lábközépcsont törés. Gipsz, fájdalom. Nektek milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés

5 napja eltörtem a második lábközéspcsontomat: a II. Metatarsuson subkapitalisan a törtvégek mérs. Összecsúszásával járó törés látszik. Latero-plantalisan egy kisebb corticalis különállónak imponál. Ez így van leírva.


Három napig fekvőgipszsín, aztán mivel a doki nem látott semmilyen duzzanatot, szinelvaltozast, két napja jarogipsz. A lábam polcolom tobb-kevesebb sikerrel. éjjel sokszor lecsúszik, oldalradől. Ma már ráállhatok, azt mondta. De fáj mint a rossebb, pedig fekve már szinte elmúlt a fájdalom. Valamint a sarka, amit raktak a gipsznek, brutál magasnak érzem. Kérdezem, hogy ez normális? Négy hétig ezt kell hordani. De ha nem fájna, is alig tudnék menni benne, mert olyan magas a sarok. Félek, hogy valamit rosszul csinálok és decemberben is ezt kell hordanom. Akinek volt már ilyenje, szívesen vennék pár tapasztalatot.

Ja! A clexane 4000 vérhígító! Nem vagyok alkoholista, de megkérdeztem a sürgősségi, hogy három órája ittam három sört és nem lesz rossz hatása az injekcionak. Azt mondta H nem gáz. Ismerősömnek azt mondták, hogy ne igyon, míg fel nem épül. Neten pedig egy orvos válaszol oldalon azt olvastam, hogy a doki csak azért nem ajánlja az italt mert újra eleshet az illető. Most lehet előtte utána inni, vagy nem?



2021. nov. 4. 09:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hozzá, hogy amikor lépek, csúszkál a lábam benne. Gondolkodtam, hogy kérek könnyített gipszet, csak nem tudom, ilyen töréshez lehet-e.
2021. nov. 4. 10:07
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindent amit írtál normális. Igen, könnyebb a könnyített gipsz. Am igen nekem is baromi magas volt benne járni. És nekem azért csúszkált mert izzadt benne a lábam.
2021. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!