Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha a vádlimban izomlázszerű...

Ha a vádlimban izomlázszerű érzés van,és nem sportoltam,az trombózis jele lehet?

Figyelt kérdés

Az egyik vádlimban több napja ezt érzem.

Nem terheltem meg.


Mostanában elég sokat ültem.


Van,hogy mindkét kézfejem estére kicsit megpüffed,de reggel mikor felkelek,sosem olyan.

Gyakran érzek húzódás mindkét karomban.


Illetve a combjaimban is.


Ez lehet trombózis,vagy ahhoz duzzadnia kellene a lábamnak?


2022. jan. 4. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz duzzadnia kellene és konkrétan fájna. Neked valószínűleg csak begörcsölt. Szedj magnéziumot (és kezdj el sportolni, mert a sok ülés előbb-utóbb tönkreteszi az ízületeket).
2022. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos 1 éve abbahagytam az edzést mentális okok miatt,azóta sokat ülök,és kb 4-5 hónapja kezdődtek ezek a püffedések.


Akkor a bokám mindkettő duzzadt.

De azt mondta a házirovos,hogy nem lehet trombózis,mert akkor csak az egyik lenne olyan.

És,hogy a sok üléstől van,hogy hirtelen heti 4-5 edzés után abbahagytam a mozgást.


Most már mentálisan jobban vagyok,újra szeretném kezdeni az edzést,viszont pár hete éreztem hasonlót a vádlimban,és van h elmúlik,majd visszatér.


És ezért nem merek súlyokkal terhelni,mert abból embólia is kialakulhat,ha leszakad a vérrög,így most csak sétálgatok,meg tornázgatok,hogy azért valamennyit mozogjak.

2022. jan. 4. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Látom hipochonder vagy. A túl sok ülés miatt görcsölnek és duzzadnak az izületeid. Kezdj el sportolni és el fog múlni. (1#)
2022. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A rendszeres sport pont hogy segít megelőzni az ilyen jellegű problémákat. Plusz mentálisan is jó a hatása.
2022. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Viszont ha már kialakult a vérrög,akkor meg veszélyes,mert leszakadhat,és tüdőembóliát okozhat.

Ezért félek mozogni.

2022. jan. 4. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
De te mondtad, hogy a háziorvosod is mondta, hogy nem trombózis. Hívd fel akkor, hogy megnyugodj...
2022. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!