Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez lehet trombózis, vagy csak...

Ez lehet trombózis, vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Másfélhete ütés érte a térdemet, de az a térdem amúgy is rossz volt több ficam után, így pihentetem, mert instabil volt, de már nagyon sokat javult. Sokat gyengült, kissé fájt is, így alig terheltem, de nem voltam egész nap ágyban.


Pl. napi 5-6x felállok WC-re, kimegyek a kenőcsért is (fekete nadálytő krém), enni is kimegyek, napi 1x a konyhában eszek, zuhanyzok is, ülök is sokat. Ha fekszem, akkor is polcolom. Volt olyan nap, amikor sétáltam pár száz métert fodrász miatt, voltam 2 ballagási bulin is, ott is mentem azért valamennyit, meg 1x kórházban a sérülés miatt, ott is saját lábamon mentem a kórházon belül (bár igaz, mindenhol sántítva, bicegve). Szóval nem annyira vagyok ágyhoz kötve.


A térdem be van dagadva, ez érthető is, de a vádlim is kicsit nagyobb szerintem, bár ez lehet optikai csalódás is, mert "beesett" a combom, izom sok ment le, de ez is természetes. Viszont ha felteszem az ágyra kinyújtva, ott már nem látom nagyobbnak.


Fájdalom nincs, csak néha terhelésre, de állandó fájdalom az nincs. Ha hátrafeszítem a bokámat, nem fáj. Nem érzem melegebbnek, színe sem tűnik másnak. Lemértem, a vádlim 1-1,5 cm-rel nagyobb, mint a sérülés előtt, vagy a jobb vádlim. Alatta szinte ugyanolyan értékeket mértem. Ortopéd doki sem említette, hogy kellene véralvadás gátló injekció, bár én sem kérdeztem, akkor még nem volt eszemben, 2 napja.


3x ment már ki (vagy rándult meg) a térdem, abból 2x gipsz volt, a 10 naposnál sem kaptam szurit, az 5 naposnál igen, utána pedig a harmadiknál gipszet sem kaptam, ott sem adtak szurit.


Előtte aktív életet éltem. Fociztam (de nem túl aktívan, csak amennyit bírt a térdem), ping pongoztam sokat, napi 6-7 km-t sétáltam stb.


Itt olvastam, hogy volt akinek azt mondta a doki, hogy ha nincs fix rögzítés, akkor nem is kell, mert normálisan áramlik a vér.


Amúgy kicsit hipochonder is vagyok...


26/F



2021. jún. 23. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A trombózis állandó fájdalommal jár.

Az azt ért trauma miatt mérhettél nagyobb számot,illetve természetes anatómiai különbség miatt.

Lehet hogy az izmosabb valamennyivel.

2021. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vagy ott is érte valamilyen sérülés, mert pont a térdem belső oldalát érte az ütés (labda). Esetleg az, hogy már évek óta máshogy terhelem, hogy kíméljem, pl. jobb lábbal lépek fel elsőnek mindig lépcsőzéskor (egy lábbal lépcsőzök) stb.


Szerintem sincs gond, mert nem is fáj, nem is látok különbséget, ha az ágyra felteszem kinyújtva stb.


Köszönöm a válaszodat! :)

2021. jún. 23. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb egy sokszoros szalagsérülés, amelyek nem gyógyultak tökéletesen. Valami izületvédő enyhe rögzítés kellene folyamatos használatra.
2021. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy trombózis lenne, inkább a sérülés az, ami miatt lehetnek ezek. Trombózisnál beduzzad, bepirosodik, feszes lesz a bőr, a felületes vénák jobban látszanak.
2021. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! A többi majd 1 hónap múlva kiderül az MRI-n. :)
2021. jún. 23. 20:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Térddel sincs gond és trombózis sem volt szerencsére. :)
2021. aug. 28. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!