Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha kibicsaklott a bokám, az...

Ha kibicsaklott a bokám, az helyre tud jönni 100%-ban, károsodás nélkül?

Figyelt kérdés

Mentem le a lépcsőn, de az utolsó fokot elnéztem és kibicsaklott a bokám. Minimálisan feldagadt, el nem színeződött. Tudtam rajta közlekedni, csak fájt, másnapra viszont sokkal jobb lett. Orvoshoz nem mentem, mert nem éreztem olyan komolynak, a tünetek alapján csak megrándult, úgyhogy otthon kezeltem. Pihentettem, jegeltem, felpolcoltam, kenegettem és vett a párom egy bokarögzítőt is.

4 napja történt a baleset, már rendesen tudok járni sántikálás nélkül, csak akkor fáj ha oldalra be akarom hajlítani, vagy ha lábkörzést csinálnék. Spicc-pipa rendben van. Ma kezdem a gyógytornát, ez esetben reménykedhetek, hogy teljesen fel fogok épülni és olyan lesz mint előtte?



2022. febr. 13. 12:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nagyjából jön helyre, de nem lesz már olyan.

Ha feldagadt, akkor ott részleges szakadás történt.

Fél-1 év mire a duzzanat teljesen lemegy, de lehet több is.

Tornáztatni mindenképp kell, de fokozatosan, óvatosan.

Sajnos tökéletes már sosem lesz.

2022. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#11 (ma 18:09)

"Ha feldagadt, akkor ott részleges szakadás történt."

Azért nem biztos, hogy részleges szakadás, de az biztos min. húzódás történt. Ennek kezelésére mindaz, amit a kérdező leír, az önmagában kevés.


"Fél-1 év mire a duzzanat teljesen lemegy, de lehet több is."

Ez saját tapasztalat, hogy nem igaz. Maga a duzzanat azért néhány nap vagy hét alatt lemegy. A fájdalom viszont igaz, hogy akár 6-12 hónapig is fennmaradhat. Főleg figyelembe véve, hogy szakszerűen nem lett ellátva.


"Tornáztatni mindenképp kell, de fokozatosan, óvatosan."

A tornáztatáshoz először kell egy szakszerű irányítás, majd idővel önállóan is végezheti otthon.



Ahogy a #10 (ma 17:40) hozzászólásomban is leírtam. Rendelkezem tapasztalattal is a kérdésben.

2022. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Na megjött a baleseti sebeszethez IS ertő MÁV -szakertő... 😂😂
2022. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#13 (ma 19:35)

Ha túl leszel 14 szalaghúzódáson, szalagszakadáson és 4 bokatörésen, majd akkor beszélgess. Én túl vagyok, ill. túl leszek (éppen a 14.-ből gyógyulok)


A MÁV-os kérdést rokonoktól szerzett információk alapján reflektáltam le és ők sem tudták pontosan.

2022. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#11; "Ez saját tapasztalat, hogy nem igaz. Maga a duzzanat azért néhány nap vagy hét alatt lemegy. A fájdalom viszont igaz, hogy akár 6-12 hónapig is fennmaradhat"

A duzzanat elmúlásán nem azt értettem, hogy már belefér a cipőbe, hanem hogy teljesen akkora és olyan formájú lesz a bokád, mint a másik.

A látványos duzzanat hamar lemegy, viszont az a 6-12 hónap fájdalom nem a semmiből van.

2022. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Lehet egy röntgenre azért elmennék. Pár éve én is azt hittem, hogy csak megrándult, minimális dagadás, semmi elszíneződés, járni is tudtam rajta, biztos, ami biztos csináltak egy röntgent, azt kiderült csak letört az ugrócsontomból egy pici darab.
2022. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%

#15 (ma 19:39)

"A duzzanat elmúlásán nem azt értettem, hogy már belefér a cipőbe, hanem hogy teljesen akkora és olyan formájú lesz a bokád, mint a másik."


Szintén tapasztalat, hogy a duzzanat lemenetele után viszonylag hamar (néhány hét alatt) visszanyerheti a láb.


"A látványos duzzanat hamar lemegy, viszont az a 6-12 hónap fájdalom nem a semmiből van."

Amennyiben kezeletlen sérülésről van szó, akkor nagyobb esély van rá, hogy 6-12 hónapig fennmaradhat. Amennyiben kezelt sérülésről van szó és úgy tartja be valaki, ahogy az orvosok mondják, akkor a fájdalom időtartama is drasztikusan csökkenhet.



#16 (ma 19:47)

A röntgen sem hátrány, de egy képalkotó vizsgálat (MR, CT, ultrahang) sem egy hátrány mert ez mutathatja meg a szalagsérülést és ennek mértékét.

2022. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Jajjnekem, itt is a bokás rém nyomja a sódert? :-DDD


Az index fórumról már kitiltották.

2022. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Gyerekek mi van itt.:D

Mindenesetre egy vizsgálatra el fogok menni azért, az tényleg nem árt.

2022. febr. 13. 21:22
 20/22 anonim ***** válasza:

#18 (ma 20:39)

Te kiről és miről beszélsz? Azt sem tudom, hogy mi azaz Index Fórum! Én sosem voltam sehol regisztrálva. Itt is csak 2021. decemberében regisztráltam.


#19 (ma 21:22)

Ez egy tényszerű ötlet!

2022. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!