Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha kibicsaklott a bokám, az...

Ha kibicsaklott a bokám, az helyre tud jönni 100%-ban, károsodás nélkül?

Figyelt kérdés

Mentem le a lépcsőn, de az utolsó fokot elnéztem és kibicsaklott a bokám. Minimálisan feldagadt, el nem színeződött. Tudtam rajta közlekedni, csak fájt, másnapra viszont sokkal jobb lett. Orvoshoz nem mentem, mert nem éreztem olyan komolynak, a tünetek alapján csak megrándult, úgyhogy otthon kezeltem. Pihentettem, jegeltem, felpolcoltam, kenegettem és vett a párom egy bokarögzítőt is.

4 napja történt a baleset, már rendesen tudok járni sántikálás nélkül, csak akkor fáj ha oldalra be akarom hajlítani, vagy ha lábkörzést csinálnék. Spicc-pipa rendben van. Ma kezdem a gyógytornát, ez esetben reménykedhetek, hogy teljesen fel fogok épülni és olyan lesz mint előtte?



2022. febr. 13. 12:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont úgy, hogy szakemberhez fordulsz...


Saját kútfő alapján, szakértelem nélküli tornáztatással visszafordíthatatlan károsodást is elő tudsz idézni...

2022. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben gyógytornászhoz fordulsz, akkor igen. Ha laikusként próbálgatsz mindenféle netről nézett gyakorlatot, akkor nem.
2022. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Akkor lehet inkább felkeresek egy szakembert.

Rándulás esetében kell egyáltalán tornáztatni, vagy azt csak súlyosabb esetekben javallott, pl szalagszakadás/ficam esetében?

2022. febr. 13. 13:07
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ilyen után 1-2 volt mire elmúlt a fájdalom, és ilyenkor nem szabad erőltetni, durván mozgatni, mert megnyúlik a szalag, és utána többször is kimegy majd. Ezért szokták sínbe tenni, amelyiket szükséges. Engem a kórházból sem hajtottak el vele, csináltak röntgent tisztességesen stb. Fél napos program, de utána tudod mit kell vele tenni, megéri
2022. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hónap*. Nem azt mondom hogy folyamatosan fájt, de volt hogy megéreztem.
2022. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
gyógytornát nem akkor kell csinálni, amikor frissen megrándult a lábad
2022. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Helyrejon, en labra se tudtam allni 2 napig ficam utan es teniszlabda meretu duzzanat volt a bokamon. Aztan par evvel kesobb eltortem, senki nem mondana meg hogy el volt torve, de en érzem azert reggelente foleg, hogy ugy van ossze lemezelve, csavarozva. Komolyabban sportolni se lehetne vele, de engem nem zavar.
2022. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
3: laikusként még azt sem tudhatod, hogy csak rándulás, vagy szalagrepedés, vagy bármi más van ott "bent"....
2022. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdemi hozzászólásokat.


#8 ebben igazad van, hogy nem tudhatom 100%-ra, de mivel minimális tünetekkel és fájdalommal járt, ezért valószínű, hogy csak megrándult. Pl ficam, vagy részleges szalagszakadás esetén rá se bírtam volna állni, valamint véraláfutás is jelentkezett volna és nagyobb mértékű feldagadás. Szerencsére mára teljesen jól tudok jönni-menni, sőt már tegnap se volt vele probléma.

2022. febr. 13. 14:00
 10/22 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező! Sajnos az a baj, hogy soha nem lesz ugyanolyan, mint előtte.


Saját tapasztalat, hogy részleges szalagszakadás és bizonyos törés típus esetén fájdalmak árán, de rátudsz állni. Az, hogy viszonylag nagyobb dagadás jelentkezik az igaz, de nem biztos, hogy azonnal.

2022. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!