Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fejsérülésnél milyen esetben...

Fejsérülésnél milyen esetben kell orvoshoz vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

7 éves unokaöcsém a polcot lefejelte, ahogy felugrott. Kb fejtető-hátsó rész kapta az ütést, egyből sírt egy néhány pillanatot, most mesét néz.

Pirosas színű ott a bőr nehany csikban/pontban és egy vékony de hosszú dudor lett, gondolom ahogy elkapta a polc élét, tehat ott földagadt.

Nincs hanyingere, nem szédül, de kicsit még fáj neki. Álmosságot nem tudom megítélni mert ilyenkor már amúgyis aludnia kellene.

Fektessem le vagy szaladjak az ügyeletre?

Noverem nyaralni van es hiaba hívom nem veszi föl.



2022. jún. 5. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem azt mondta az ügyeletes gyermekorvos, hogyha szédül, hányingere van, akkor kell bevinni orvoshoz. Leírás alapján szerintem nincs baja.

2 éves kisfiam orral előre beleesett egy nagy gödörbe kismotorral, utána három nappal volt egy olyan pillanata hogy majdnem elájult, akkor bevittem a sürgősségire. Ott végigtapogatták, volt ekg, azt mondták, nincs gond. Azóta eltelt 2 hónap, azóta sincs baj.

2022. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
7 éves az a gyerek, nem 7 hónapos. Nem lesz semmi baja. Ha hányna, szédülne, akkor igen. De ne stresszeld. Ha mesét néz semmi baja.
2022. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nem kell, elég ha figyeled. De 3gy 7 évesnél könnyebb észrevenni, ha zavart. Ha nem hányt, nem szédül, koordinált a mozgasa, beszéde, tudja hol van, mi történt vele, akkor nem lesz gond. De ennyitol egyébként sem lenne, azert sokkal nagyobb ütés kell egy agyrazkodashoz,had pihenjen nyugodtan :)
2022. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Aluszékonyság, fejfájás, szédülés, hányinger.
2022. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, megnyugtattatok. Akkor nem hivogatom ma már tesomat se biztos romantikaznak.

Igazabol az ijesztett meg, hogy olyan csúnya pirosas a dudor, meg megfogni nem engedi mert az faj neki. Most megéhezett mert akkor a nagy jatszasba előbb nem akart most meg a nagy ijedtsegbe. Szóval eszik es fekszunk le aludni :))

2022. jún. 5. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
persze hogy faj neki. de az jo ha van dudor, mert akkor kifele kezdett verezni, nem befele, en igy tudom.
2022. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
6, jó lenne, ha ez ilyen egyszerű lenne... De nem így van.
2022. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A dudorra tegyél valami hideget legalább amíg ül.
2022. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7 évesen már kemény a koponya, ha nincsenek agyrázkódásra utaló jelei, vagy nem kell összevarrni a bőrt, akkor nincs komoly baja.
2022. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!