Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokazúzódás vagy mi lehet a...

Bokazúzódás vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
8 hónappal ezelőtt kiment a bokám focizas közben, extrém mértékben feldagadt, viszont tudtam járni es teljesen körbefordult. A balesetin azt mondtak hogy nem tört el és a szalagok is csak megnyúltak nincs szakadás. 1 hét gipsz után bokarögzítőt kaptam amit 5 hétig kellett volna hordanom, azonban én 10 héten keresztül viseltem mivel bár a fájdalom megszűnt a dagadás továbbra is megmaradt. Kértünk időpontot 3 hónappal később kaptam az orvos azt mondta hogy részleges szakadás lehet, szteroid tartalmú készítményt javasolt. Mi ezt túlzásnak gondoltuk ezert ket honappal később masik orvoshoz fordultunk, aki gyulladást allapított meg, gyulladáscsökkentőt es egy erősebb bokarögzítőt írt fel amit 1 hónapig kellett viselnem + kenőcs. 1 hónap után szépen működött minden, tudtam sportolni, enyhe dagadás megmaradt de ennyi. Azonban 2 hete nagyon csúnyan feldagad es gyakran elegge fáj. Már nagyon unom ezt a huzavonát, valamint most is 3 hónap múlva kapnek időpontot, feltételezem hogy elküldene gyógytornára. Az mennyit segítene? Ti mit javasoltok, esetleg magánegészségügyi ellátassal többre mennék? Már csak azért mert egy focista ismerősömnek fél eve tört el a bokája es olyan ellatast kapott hogy kutyabaja sincs, nekem meg mar egy eve szenvedes az egesz.

#tesióra #bokaficam #Égeszségügx
2022. aug. 23. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez rosszul gyógyult.

5 hét bokarögzítő után, ha panasz van, vissza kell menni az eredeti orvoshoz, hogy nem jó még, nem önállóan ráhúzni még 5 hetet. A részleges szakadásos diagnózisnál be kellett volna tartani az orvos utasításait. Az enyhe dagadás miatt vissza kellett volna menni, hogy még mindig panaszos. Csak traumatológiára menj, meg ahova ők küldenek. Nem 3 hónapra kérjél időpontot, hanem bemész és közlöd, hogy most dagadt fel vagy viszed az ambuláns lapot, amin rajta van, hogy mikor kell kontrollra menni. Gyógytorna a bokád stabilitását javíthatja.

2022. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!