Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A vállak ha egyszer megsérülne...

A vállak ha egyszer megsérülnek sosem regenerálódnak teljesen?

Figyelt kérdés

2 hónapja történt, hogy 100-al fekvenyomtam és éreztem egy furcsa húzódást a bal vállamban. Ennek ellenére végignyomtam az edzést. Következő edzés sehogy sem ment ezért hazamentem.

Kihagytam vagy 3 hetet. Majd visszamentem és még mindig komoly fájdalommal tudtam csak fekvenyomni.

2 hétig csináltam majd otthagytam az edzést. Azóta nem edztem.


Elmúlik az ilyesmi valaha? Nem volt akkora sérülés, hogy kórházba fussak vele, sem a fájdalom nem volt annyira intenzív, tehát nem hinném, hogy bármi szakadt volna.


2022. nov. 30. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen kérdéseid vannak, továbbá a probléma hetek óta fennáll, akkor szerinted nem lenne célszerű egyeztetni egy orvossal vagy egy gyógytornásszal?
2022. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom serult a rotator kopeny. Anno nekem is.. 50esekkel nyomtam 30fokba, 20-25el oldalemeles, meg stb.. heti 5 edzes evekig. A vall a legserulekenyebb es leg lassabban regeneralodo. Lassan helyrejott de nem hasznalok mar akkora sulyokat. Nem art amugy megnezetni dokival (bar az ilyen ingyenesek altalaba bunkoznak a gyurmakkal.. velem is az volt). Kura utan is szoktak meg ilyesmik elojonni.. mikor kimegy a viz az izuletek kozul vagy 4-5%tzsn edzenek ugyanugy nagy sullyal alacsony ismetlessel. Melegits be sokkal jobban es edzes vegen a nyujtast se hagyd ki
2022. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is szenvedtem ettől sokáig. Nagyon lassan gyógyult a vállam, és mindig figyelnem kell a nyomások helyes kivitelezésére, illetve a súlyok megválasztására
2022. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Igen a váll az nehezen gyógyul, nekem félév után múlt el. Viszont nekem olyan volt, hogy nyomásoknál nem fájt, csak akkor amikor oldalra, vagy előre emeltem a karomat.


Ez történik ha valaki kokszol kezdőként. Az izmok megerősödnek és a gyors fejlődést az izületek és szalagok nem képesek követni.

2022. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En 10 ev natural utan jartam igy a 3.kuranal asszem. Sztem sokmindetol fugg ez egyutt. Genetika is kozrejatszik. Van gyakorlat rotator erositesre. Keress ra, ill ha mar jobbnak erzed folytasd nagyobb ismetlessel
2022. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vall nagyon lassan gyogyul. En is probaltam mindent. Krem, flector, kinezio tapasz, nyujtas, manual terápia. Igazabol csak az ido segit. Nekem kb. Fél év volt mire teljesen helyrejott.
2022. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ki kell kenni egy kis decával=}
2022. dec. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!