Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 4 nap (96 óra) alatt bármelyik...

4 nap (96 óra) alatt bármelyik izomcsoport regenerálódik?

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Programozástól függ. Ha naturál hobbigyúrósként játszod a Bohos Kornél, és minden edzésen az izomlázra, a hányásra, a háborúra törekszel azzal, hogy szétgyilkolod minden izomcsoportodat száz gyakorlattal, ezer ismétléssel, akkor nem regenerálódsz 4 nap alatt. Ha edzés helyett csak lemész a terembe gépeket csattogtatni, csigákat húzogatni, izolálgatni, ücsörögni, dumálni, zenét hallgatni, akkor 1 nap is elég a regenerációra.

Okosan kell edzést tervezni. Úgy kell programozni intenzitást, volument és frekvenciát, hogy mindegyik izomcsoportot meg lehessen edzeni hetente legalább kétszer. Profi programozással még a heti 3 is beleférhet NATURÁLBAN teljesen hatékony módon, de oda már biztosan kelleni fog az edzői kontroll.

Én anno középhaladóként tudtam úgy programozni magamnak, hogy heti háromszor bírtam fekvenyomni, továbbá heti kétszer bírtam guggolni és felhúzni. Ha nem lett volna akkor motorbalesetem, akkor a mai napig így edzenék.

2022. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Izomcsoportonként olyan 6-8 sorozatról lenne szó, amit csinálnék.
2022. máj. 23. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
2 hetet vesz igénybe a motoros egységek teljes helyreállítása. Mivel sehogy sem tudod mindent szétbombázni akárhogy próbálkozol, ezért lehetséges a hamarabbi edzés mint két hét.
2022. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!