Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elmenjek orvoshoz? Elvágtam...

Elmenjek orvoshoz? Elvágtam az ujjam elég mélyen és azóta zsibbad és nem tudom kinyújtani.

Figyelt kérdés

Tegnap reggel a konzerv teteje valahogy rácsapódott az ujjamra és elég mélyen elvágta. Szerintem húztam hátra a kinyitófülnél fogva, hogy kinyissam, de kicsúszott a kezemből és erőből rácsapódott a mutatóujjamra.

Kívülről vágta el a legutolsó ujjpercnél.

Bekötöztük, meg lefertőtlenítettük azzal nincs gond, csak azóta zsibbad meg nem tudom teljesen kinyújtani és becsukni se, meg elég erőtlen az az ujjam.

Jó, persze be van dagadva meg fáj, lehet ez is az oka, de nem tudom nem sérült-e valami ideg, mert ilyen még nem volt, pedig elég sokszor vágom el magam



2022. dec. 19. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem ártana egy baleseti sebészet. Esetleg kellene rá tetanusz is...
2022. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem tudjuk hogy sérült-e. Mutasd meg a traumatológián.
2022. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp! Ha kell rá kezelés, akkor nagyon nem árt ha minél hamarabb látja szakember. Ha nem, akkor meg legalább megnyugszol.
2022. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt már nekem is, csak nem konzervvel. Fájt, duzzadt és lüktetett. DE nem volt túl nagy a vágás és pár nap alatt teljesen elmúlt, sebesedett.

Viszont a konzerv fém, ki tudja, mi került a sebbe róla, plusz ha valamit elkapott tényleg a vágás, akkor az nem játék.

Én ezzel bemennék a sebészhez vagy ügyelet vagy bárki aki van a városodban. Már a háziorvos is több mint a semmi.

2022. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A zsibbadás utalhat ideg sérülésre, én megmutatnám orvosnak, még az ünnepek előtt.
2022. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mutasd meg orvosnak. Jobb a biztonság.
2022. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ügyeletre menjek?
2022. dec. 19. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!