Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2 éve eltörtem a karomat...

2 éve eltörtem a karomat (könyökcsont), azóta sem tudom normálisan kinyújtani, illetve görbe, ez normális?

Figyelt kérdés

Olyan mintha mindig nem nyújtanám ki rendesen... Mondjuk elég rendellenes helyzetben volt, 90 fokban behajlítva, mikor eltörtem és nem tudtam vele mit ráestem... De azóta sem tudom kinyújtani... Mondjuk már elengedtem, hogy ez helyre jön, szerencsére a bal...


Ja és mikor voltam a balesetin, az általam kézhez kapott recept és a felhőbe felvitt, emailben megkapott különbözött. Előbbiből kitörölték, hogy elmozdulás is van...


2021. szept. 12. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
2 éve? És most tűnt fel? Szerintem jó lesz az neked úgy.
2021. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Képzeld nem most tűnt fel, eddig is tudtam... Gondolom, hogy jó lesz úgy, mert rég összeforrt... Csak 24 évesen elég gáz...
2021. szept. 12. 21:37
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem mentél vele orvoshoz miután levették a gipszet?
2021. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire normális, de tesóm is eltörte még gyerekkorában a könyökét, és azóta se tudja teljesen kinyújtani most már 34 éves.. szóval ez így marad sajna.
2021. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna műteni?

Gyógytornan nem voltal...

2021. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem letezik olyan, hogy konyokcsont.

Melyik csont volt ez a 3-bol?

2021. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan jártam, kb 12 évesen (80-as évek). Eltört a könyököm, begipszelték. Mikor levették a gipszet, nem mozdult egyáltalán! Nem tudni, mi volt a baj, valamit elcsesztek. Végül is újragipszelték, valahogy kicsit másabb pozicióban. Nem fájt, csak már a végére eléggé "elsorvadt" az izomzatom ott a mozdulatlanságtol és kisebesedett a bőröm a gipsz alatt. Végül miután a második gipszeléstől is szabadultam, valamennyire már mozgatni tudtam, de nagyon picit. Akkor adta valaki az ötletet, hogy Sárvári termálkristályos vízben áztassam plusz óvatos gyógytorna otthon mindkettőt naponta. És hála égnek lassan ugyan, de rendbe jött. Nég huszonévesen is éreztem, mikor behajlitottam a könyököm, hogy akad. Most 40 felett semmi, pont ugy mükszik mint a másik. Szoval van remény. Olyan termálkristály talán még kaphato valahol, patikában. Tulajdonképpen egy gyogyhatásu fürdösó.
2021. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Először tudni kellene mi miatt nem tudod kinyújtani rendesen. Ha csont akadály van, vagy levált csontdarab, esetleg a műtéti megoldás miatt, ha volt ilyen, akkor hiába megy akármilyen fürdőbe.
2021. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8

Az világos, hogy mindenek előtt muszáj egy új röntgenfelvétel.

Az én könyököm is újra röntgenezték, mielőtt a másik gipszelés rákerült volna. Csak utána jött a fürdőztetés és gyógytorna, ha a leírásomból nem lenne elég egyértelmű.

2021. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem volt gipsz... Csak felkötötték, gyógytorna sem... Akkor senkinek sem gipszeltek a kórházban...


Az orsócsont (radius) proximális végének törése (S5210


Nincsen ott kinövés, semmi, ilyen helyzetben van...

2021. szept. 13. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!