Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha a velőűrszeg már valakinek...

Ha a velőűrszeg már valakinek 15 éve bent van a lábában, olyankor lehetnek komplikációk a kivételkor?

Figyelt kérdés
Apámnak 15 éve tört kettőbe a sípcsontja és betettek egy ilyet, ami azóta bent van neki... A szögeket már rég "kidobta" a szervezete és a helyén folyton folyik ki a genny már évek óta. Fájlalni is szokta bizonyos időközönként, van hogy annyira, hogy aludni sem bír, ilyenkor nyomja befelé a fájdalomcsillapítót. Milliószor mondtuk hogy menjen vele orvoshoz, kérje ki a véleményüket, szedesse ki de mintha a falhoz beszélnénk. Egyszerűen nem akar, talán fél hogy lefogják amputálni a lábát emiatt vagy nemtudom. Valaki orvosi tanácsadással tudna segíteni hogy mit mondjak neki amivel rátudnám végre venni?

#lábtörés #velőűrszeg
2023. márc. 7. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Ezeket kiszokták szedni, nem maradhat ott :O Amputálni akkor szoktak, ha elégtelen a keringés és elhalnak a szövetek. De még így is alá kell írnod előtte egy beleegyező nyilatkozatot, tehát nem amputálnak úgy semmit, hogy nem egyezel bele.

Elhiszem, hogy nem könnyű az ilyen önveszélyes fafejűekkel, de rákéne vennetek valahogy.

2023. márc. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nylonx ***** válasza:

Most jutott eszembe hogy bennem is van már vagy 4 éve. A kulcscsontomban. Május közepén műtöttek, szeptemberben már ki is vették volna.Gondoltam majd télen, de lusta voltam , tavasszal meg már jött a járvány.Már el is felejtettem.

Addig van szerepe csupán míg a csont össze nem forr, hogy ne mozduljon el, aztán kihúzzák belőle. De idő után elképzelhető hogy nehezebb kiszedni,úgyis kiszedik de az már nem érinti a beteget, mert el van altatva. Állítólag kicsit fájni fog egy ideig kiszedés után,de annyira nem mint amivel apád él együtt. Nála már sok év után ennek a fémnek az anyaga okozhat ártalmat.

Felesleges gyötrődni rutinműtéten. Befekszik, és azt veszi észre hogy: - Ja, ennyi volt az egész?

2023. márc. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%
Fura az, hogy évekig hogy tud gennyedző sebekkel kezeletlenül élni. Ezt mindenképpen kell kezelni, mert különben elszaporodnak annyira a kórokozók, hogy életmentő műtét lesz belőle vagy a gyulladás a megmaradt csontszövetet is feloldják.
2023. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező: Ha paanszt okoz, akkor menjen vissza az operáló intézménybe, és jelezze a kezelőorvosának! (amúgy is évente kellene kontrollvizsgálatokra járnia)

Alap esetben nem minden szeget veszünk. Ha panaszt okoz a betegnek, akkor kivesszük, viszont számolni kell az alábbi rizikókkal: újabb altatás, újabb műtét (ér,ideg képlet sérülés, fertőzések, vérzés stb.), a meggyengült csont eltörése. Emellett olyan fémeket szoktunk kivenni, amelyek kényes helyre vannak beültetve, hosszabb távon kárt okozhat (például csukló lemezek, boka lemezek, térdkalács húzóhurkok)


Más a helyzet az úgy nevezett a TEN-ekkel, amellyel valószínűleg #2 válaszoló kulcscsontját is rögzítették. Ezeket egy év után ki kell venni, mert úgy beforr, hogy azt többet nem tudod kiszedni onnan, csak véséssel.

2023. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4: Az a baj hogy Svédországban történt a dolog még 2007-ben, és nincs lehetőség visszamenni, mivel akkor még vendégmunkásként dolgozott ott.

Nála egyértelműen panaszt okoz már 10 éve legalább. Mint írtam, a csavarok kijöttek magától de maga a velőben lévő vas az ottvan és a csavarok helyén jön ki a gennyes folyadék. És az a legnagyobb baj hogy annyira megmakacsolta magát hogy nemtudjuk rábeszélni az orvosi látogatásra ezügyben...

2023. márc. 8. 20:40
 6/8 nylonx ***** válasza:
65%
4:Jézusom, én a második vagyok a kulcscsontos TENszögelt. Elnézést hogy nem a kérdéshez írok, de tényleg lehet hogy ki sem tudják szedni, beleforrt a csont belsejébe végig? Lehet hogy fel kellene akkor hívnom a kórházat...
2023. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát a TEN-ek vége, különösen ha rövidre volt hagyva, hogy ne bökje a bőrt, akkor könnyen benövi a csont. Nyilván látni kéne hozzá egy friss RTG-t hogy mi a helyzet ezzel. Bár meg kell jeleznem, hogy Ny-Eu-ban a fémeltávolítást annyira nem erőltetik, mint itt, mégis élnek ugyanúgy az emberek, fémmel a testükben.
2023. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt neki csak ideiglenesnek tették be, igaz még fiatal voltam akkor de rémlik valami hogy szó volt az eltávolításról. Csak hát tudjuk milyenek az emberek, amíg nem fáj addig nincs baj.
2023. márc. 12. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!