Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2022.December 21-én itthon...

2022.December 21-én itthon megsérültem. Elszakadt az elsö keresztszalagom. Még minding nem kaptam idöpontot a mütétre. Ez másnak is ilyen lassan ment?

Figyelt kérdés

Dec.22-én sürgösségin megröntgenezték. Semmit nem tudtak csinálni, menjek ortopédiára.

Dec.29-én az ortopédián újra megröntgenezték.

Jan.3-án MRI. Az kimutatta a szalag és meniszkusz szakadást.

Mütét javasolt.

A sebészetre 3 hét múlva kaptam idöpontot.

A sebész elmondta újra, hogy müteni kell. De elötte járjak gyógytornára. A 6 hetes gyógytornán túl vagyok.

Telefonon beszéltem az orvossal március 6-án. Majd fel fognak hívni, hogy idöpontot csináljanak az operációra.

Azóta kétszer megsürgettem öket. Semmi. Legyek türelemmel. Majd hívni fognak.

De mikor?

Meddig kell várni. Lassan 3 hónapja várok. Azóta fáj. Néha alig bírok menni.

Ennek ellenére járok dolgozni, végzem a házimunkát. Ilyen lábbal.

Más mennyi idö múlva kapott idöpontot?

Tényleg ez a normális eljárás?

48/n


2023. márc. 16. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állampolgárságod "magyar" és a lakcímkártyádon az áll, hogy "Magyarország", akkor sajnálattal kell közöljem, hogy errefelé ez a no... nem, nem normális, csak általános eljárás.

Én ismerek olyat, aki hasonlóra 7 hónapot várt.

2023. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Melyik város és kórház ez?

Azért mi igyekszünk minél hamarabb adni időpontot, mi nem is csinálunk olyan, hogy majd a beteget valamikor visszahívjuk. Amikor ott van, ott az előjegyzési napló a kezünkben, és az első szabad, illetve alkalmas időpontra beírjuk a beteget. Milyen sebészetre mertél? Ezzel ortopéd és baleseti sebészek foglalkoznak csak. Ami a műtétet illeti: a szalagot nem igazán szabad pótolni ebben a korban már, így olyan stabil nem lesz a térded mint a baleset előtt. Ettől függetlenül a műtétre szükség van, a meniscus sérült részét el kell távolítani. De ezek mind elektív műtétek, a szakma szabályai szerint halasztható kategóriába tartozik.

2023. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Végül ma délelött hívtak és április 21-én lesz.

De akkor is sok idö.

2023. márc. 17. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Cirka 4 hónap az tényleg nagyon sok.
2023. márc. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Átérzem a helyzetet, 9 hónappal a sérülés után műtöttek meg.
2023. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!