Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Műtét utáni sportolás?

Műtét utáni sportolás?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy több tucat anyajegy és lipoma sebészeti eltávolítása után mi az általános javaslat a pihenési időre, a portolás szüneteltetésére? Azaz problémát, rosszabb gyógyulást eredményez-e, ha mondjuk 2 héttel utána az ember fokozatosan elkezd ismét sportolni? Köszi

2023. márc. 19. 23:27
 1/7 A kérdező kommentje:

Csak komolyabb műtétek utáni időtartalmakról találok információkat, ilyen sebészeti beavatkozás utáni időtartalomról nem.


Test szerte, lábakon, karokon és törzsön is lennének metszések.

2023. márc. 19. 23:30
 2/7 anonim válasza:

Véleményem szerint ha csak anyajegyekről van szó akkor nyigodtan sportolhatsz.

Nekem kivették a thymusomat, és doki azt mondta egy-két hónap pihi és azt csinálok amit akarok.

Bár lehet hogy a nyújtásokkal vigyázni kell, hogy a varratok meg hasonlók ne sérüljenek

2023. márc. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hat nem mindegy, hogy azokat a “csak” anyajegyeket hogyan szedik ki.

Nekem melanoma gyanu miatt eleg melyen vagtak ki a labamon egy anyajegyet, en asszem 4 hetig nem sportolhattam, nem is emlekszem mar pontosan. De arra emlekszem, hogy sokaig fajt a jaras is, kedvem se volt.

Es ez egy darab volt csak.


Neked ennel azert nagyobb muteted lesz, de az tuti, hogy 2 het utan meg nem sportolhatsz; nem realis. Az eros izzadas is problema, emlekeim szerint, azt is kerulni kell egy darabig.

2023. márc. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Sőt inkább csak kérdezz meg egy orvost, tudom, pénz de attól még szakszerűen tudna segíteni
2023. márc. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel orvos fogja muteni, ezert nyilvan meg fogja kerdezni tole is...:D
2023. márc. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igen, nyilván meg fogom kérdezni a doktor úrtól is, és azt is tudom, hogy neten nem kérünk egészségügyi tanácsot, csupán előzetesen érdeklődtem, kb mire lehet számítani( sport bérlet szüneteltetése, nyarakat átütemezést,stb)

Chatgpt 2-4 hetet mondott :)

2023. márc. 21. 00:59
 7/7 anonim válasza:
#2 vagyok, azt hittem már műtét után vagy, de értem már hogy csak lesz
2023. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!