Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Másodfokú égési sérülés után...

Másodfokú égési sérülés után pólóban, kötésben mikor szabad újra kimennem az utcára, emberek közé? A séta nagyon rosszat tesz neki? Vagy most várjak egy 6-8 hónapot, amíg egyáltalán a lakást is elhagyom?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 13. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem értelmezhetö a kérdésed, miért ne mehetnél ki az utcára vagy emberek közé hónapokig?????
2023. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

#1, ez ugyanaz az ember, aki már vagy tizedszerre kérdez a hólyagos égési sérüléséről (az első kérdéseiben még negyedfokú szerepel, aztán felvilágosították). Ha jól emlékszem, a fél mellkasa megégett, szóval az tényleg lehet, hogy lassabban gyógyul.


Kérdező, orvossal kéne konzultálnod, hogy a te esetedben mi ajánlott és mi nem. Ugyanis nem túl gyakori az ilyesfajta égési sérülés. De nem tartom valószínűnek, hogy legkésőbb 3-4 hét után már ne mehetnél utcára.

2023. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem csak hogy nem gyakori, de szerintem én vagyok az egyetlen ilyen elátkozott szerencsétlen nyomorult, akinek sikerült szarrá forráznia magát. Hogy lehetek ennyire szerencsétlen?? Minek élek egyáltalán, mindig csak a baj meg a szerencsétlenség!!! Egy embert mutasson bárki is, aki égési sérüléseket szenvedett Magyarországon az elmőlt 5 vagy 10 évben. Senki! Csak én!
2023. ápr. 13. 19:02
 4/14 anonim ***** válasza:

"Egy embert mutasson bárki is, aki égési sérüléseket szenvedett Magyarországon az elmúlt 5 vagy 10 évben. Senki! Csak én!"


Tévedsz! Immár nem tudom hanyadszorra írom le, hogy az utóbbi 3-4 évben többször is leforráztam magam (forró levessel), és másodfokú égést szenvedtem: mellkas, has, combon (egyszerre).

Azt is elmondtam, hogy 98-100%-os Aloe Vera gélt használtam 3-4 hétig, és NYOM NÉLKÜL gyógyult az összes sérülésem.


Például ez is ilyen, ez épp 100%-os spray:

[link]


Én speciel csak szezonálisan kapható, de eltett, napozás utáni, bőrnyugtató Aloe Vera 98%-os zselét használtam, ami tökéletesen bevált. (50+os életkorúként is)

Akinek ajánlottam, azoknak is.


Bevallom, nem voltam orvosnál, mivel egészségügyis végzettségem van, tehát picit értek a dolgokhoz. (Ezért is soroltam fel az égési sérülések osztályozását, de egy darabig hiába, mert akkor is azt írtad ki, hogy neked tuti negyed fokú az égésed, és ezt csak akkor hagytad abba, amikor többen írták: a hólyagos égés csak másod fokú.)


Szóval, használd, amit az orvosok felírtak, és felesleges naponta kiírni az ezzel kapcsolatos panaszkodásaid, mert lassan már szánalmas, amit művelsz. Akkor is, ha megégtél, és tudom, hogy piszkosul fáj, de amit itt művelsz, a súrolja a drámakirálynőség határát, nemtől függetlenül.

2023. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4...köszönöm! És rendben. Annyit mondj meg kérlek, melyik a jobb! Kössem be vagy maradhat szabadon a seb? Mert ha bekötöm, beleragad és ordítok, ráadásul a már regenerálódott bőrt szedem le. Baj, ha szabadon marad??
2023. ápr. 13. 20:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Én mindig szabadon hagytam, alváskor is. Viszont akkor otthon kellene addig maradnod. VAGY szerezz be steril hidrogél tapaszt.


[link]

2023. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem. De már annyira beszáradt és hámosodott, hogy remélhetőleg nem fertőződik el. De ez is...a mőltkori doki mondta, nyugodtan hagyjam szabadon, ma a másik meg csak leragasztotta. Ráadásul a mellkast kb lehetetlen, esik le a ragasztás minden irányból.

Egyébként én is fújom 100 % Aloe vel , amit mondtál. Meg kenem reggel este Ialusettel. De olyan ronda, barna, fekete, sebes, egyszerűen undorító. El nem tudom hinni, hogy ez valaha be fog gyógyulni és hogy szép legyen. Az orvos szerint is minimum 6-8 hónap, mire új bőr lesz ott :(

2023. ápr. 13. 20:19
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként Niki Lauda is megégette magát, és neki is meglátszott élete végéig. Szóval sajnos ez biztosan életem végéig ilyen lesz ... :(


[link]

2023. ápr. 13. 20:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelj! Eleve a hólyagokat nem szabadott volna felnyitni, mert az védte volna az égett részt. Amikor dolgoztam gyerekek között, a hülye kolleganőm is ezt csinálta, viszont nekem kellett szakrendelésre vinni a növendékünket (gyermekotthonokból), így én kaptam a lecseszést, és egy életre megjegyeztem, az égést nem nyitjuk fel!


Tisztában vagyok vele, hogy egy mennyire tud fájni. Például aludni is csak háton voltam képes, mert ha oldalra fordultam qrvára fájt. Viszont a bőröm szabadon volt, mivel majdnem az egész testem leforráztam, addig nem is mentem sehova, naponta többször kenegettem az aloe verával, sokat is ő használtam el az alatt az idő alatt, majdnem az egész palackot (300 ml)

Csak ezt használtam rá, semmi mást: [link]

Kár, hogy az összetétel manapság már hígabb, de még mindig hatásos.


Nézd, nem akarom az orvosod felülbírálni, de ha tényleg használod az Aloe-t, akkor az a csúnya bőr előbb - utóbb ledobódik, és hamarabb, mint 6-8 hónap. Nekem csak a zselével minden alkalommal (tehát 3-nál többször), amikor fájt, bekentem, hűsített, és éreztem, hogy jót tesz. Tényleg nem lódítok, de kb. egy hónap, és nyomtalanul gyógyult. Lehet, hogy neked nem egy hónap fog kelleni, mivel levették a bőrt, és olyankor nagyobb a felülfertőződés veszélye is, de véleményem szerint nem fog a gyógyulás fél évbe telleni.

2023. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudok Niki Laudáról, az én időmben, amikor általános suliba jártam (70-es évek) versenyzett, és neki aztán NEM másodfokú égései voltak, csak mondom. Plusz, akkor az Aloe még sehol nem volt... az akkori színvonalnak megfelelően látták el, és hát így tudták helyre hozni. Az általános suliban is volt egy olyan lány, aki a karján égett meg kiskorában, és hegesen gyógyult, de mint írtam, akkor Aloe-ról még csak nem is hallottak. Azóta azért már változott az orvos tudomány.
2023. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!